Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
14 °C
AAA

NFOŚiGW: w programie "Mój Prąd" można złożyć wniosek on-line

#StopSmog
Ci, którzy nie mają profilu zaufanego czy e-dowodu, a chcą skorzystać z dotacji na instalacje fotowoltaiczne z programu "Mój Prąd", będą mogli złożyć elektroniczny wniosek przez pełnomocnika - poinformował we wtorek PAP Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Nowe rozwiązanie zostało przygotowane przez NFOŚiGW we współpracy z resortem cyfryzacji i Centralnym Ośrodkiem Informatyki.

Jak tłumaczy Fundusz, aby skorzystać z opcji złożenia wniosku przez pełnomocnika, należy pobrać wzór pełnomocnictwa ze strony mojprad.gov.pl (zakładka "Złóż wniosek"), wydrukować go, podpisać - a następnie załączyć w formie skanu do elektronicznego formularza na gov.pl.

"Nowa opcja w +Moim Prądzie+ ma na celu maksymalne poszerzenie możliwości składania elektronicznych wniosków o dotacje. Rozstając się z końcem marca z papierowymi wnioskami w programie deklarowaliśmy uruchomienie prac nad kolejną cyfrową usługą, umożliwiającą składanie wniosków przez pełnomocnika. Udało nam się wdrożyć tę usługę. Od teraz pełnomocnik, czyli osoba upoważniona, może szybko i łatwo wyręczyć potencjalnych wnioskodawców w internetowym aplikowaniu o dotację" - powiedział prezes NFOŚiGW Piotr Woźny.

Jak podkreślił Fundusz, "Mój Prąd" to największy w Europie program finansujący mikroinstalacje fotowoltaiczne (PV) dla osób fizycznych. Jego budżet to 1 mld zł, a oferowane dofinansowanie w formie dotacji pokrywa do 50 proc. kosztów kwalifikowanych montażu i zakupu instalacji, ale nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie.

Czytaj także: NFOŚiGW: ponad 44 mln zł na małe elektrownie wodne i geotermię głęboką

Dotychczas, w ramach pierwszego i trwającego drugiego naboru wniosków, złożono ponad 73 tys. wniosków na dofinansowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Fundusz wyjaśnił, że na podstawie dotychczas złożonych wniosków wypłacono bądź wypłaconych zostanie ponad 360 mln zł zł dotacji. Wartość inwestycji w domową fotowoltaikę, zrealizowanych przez polskie gospodarstwa domowe dzięki programowi "Mój Prąd", osiągnęła ok. 1,8 mld zł. (PAP)


Komentarze