Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Nastolatkowie z Tarnowskich Gór zatrzymani za nawoływanie do ataku na kościół i parlamentarzystkę

Wiadomości
Policjanci zatrzymali dwóch nastolatków z Tarnowskich Gór, którzy w mediach społecznościowych mieli zachęcać do ataku na kościół oraz parlamentarzystkę z tego miasta. Usłyszeli zarzuty publicznego nawoływania do popełnienia występku – podała policja.

"Warto zaznaczyć, że wolność słowa ma swoje granice, a są nimi sytuacje, w których naruszane są m.in. prawa innych osób lub przepisy karne, których bezwzględnie należy przestrzegać. Wczoraj przekonali się o tym dwaj mieszańcy Tarnowskich Gór, z których jeden na portalu społecznościowym nawoływał do ataku na miejscowy kościół, a drugi do ataku na parlamentarzystkę"

poinformowała tarnogórska komenda policji.

Według nieoficjalnych informacji, chodzi o wpis dotyczący posłanki PiS Barbary Dziuk, przed której biurem poselskim w Tarnowskich Górach w ostatnich dniach zbierali się manifestanci protestujący przeciwko orzeczeniu Trybunał Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Jak powiedział PAP rzecznik tarnogórskiej komendy podkom. Damian Ciecierski, zatrzymani tarnogórzanie mają 17 i 18 lat. W środę w komendzie policji usłyszeli zarzuty publicznego nawoływania do popełnienia występku, za co może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach.

Ciecierski przypomina, że policjanci nieustannie monitorują zachowania użytkowników w internecie, reagując na niezgodne z prawem działania.

"Chociaż hejt i przestępczość w sieci jest powszechnym zjawiskiem, warto zaznaczyć, że każde działanie w internecie pozostawia ślad. Praktyka pokazuje, że nikt w cyberprzestrzeni nie jest anonimowy, a poczucie bezkarności osób łamiących prawo w sieci jest tylko pozorne"

zaznaczył policjant.(PAP)


Komentarze