Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

Na kole dla Amelki. Rowerzysta przejedzie 1500 km żeby pomóc dziewczynce

Wiadomości
Maciej Małkiewicz, zapalony rowerzysta z Tarnowskich Gór postanowił wesprzeć 12-letnią Amelkę z Knurowa na Śląsku, która cierpi na wrodzone wodogłowie wewnętrzne. Przejedzie dla niej prawie 1500 km żeby zebrać pieniądze na leczenie dziewczynki.

Dla Macieja Małkiewicza jazda na rowerze jest prawdziwą pasją. Jak sam mówi, wtedy relaksuje się i odpoczywa. Kilka miesięcy temu swoje zamiłowanie do rowerowych wycieczek postanowił połączyć z pomocą chorym dzieciom. Aby pomóc Amelce, pojedzie do Pragi w Czechach, a następnie na Słowację, do Bratysławy i z powrotem. Podejmie się tego wyzwania samodzielnie, a planowany start przewidziany jest na drugą połowę września. 

- Pan Maciej kilka miesięcy temu podjął decyzję, że może wykorzystać swoją pasję rowerową i pomóc chorym dzieciom. Skontaktował się z kilkoma organizacjami i w końcu zadzwonił do Fundacji Podaruj Nadzieję, która z radością i zainteresowaniem odpowiedziała na jego chęć niesienia pomocy, poprzez jazdę na rowerze. No i zaczęło się kręcić, jak koło w rowerze - pisze na stronie zbiórki Fundacja. 

Amelka urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem wrodzonym. Od tamtego czasu przeszła dwie operacje – pierwszą ratującą jej rozwój, a drugą prostującą nogi. Kluczowe dla dalszego rozwoju dziewczynki są regularne rehabilitacje, w tym hipoterapia. Jej leczenie i rehabilitacja wymagają sporych środków finansowych przekraczających możliwości jej rodziców. Dlatego wyprawa pana Macieja jest tak ważna.  Nie trzeba jednak wsiadać na rower aby pomóc Amelce, można zrobić to wygodnie z kanapy. Link do zbiórki: https://pomagam.pl/nakoledlaamelki