Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
14 °C
AAA

Myszków: Złodziej-recydywista zatrzymany za kradzież 29 butli gazowych

fot. KPP w Myszkowie
Kryminalni z Myszkowa zostali poinformowani o kradzieży 29 butli gazowych ze stanowiska samoobsługowego. Śledczy zajmujący się tą sprawą szybko ustalili i zatrzymali 47-letniego mieszkańca Myszkowa. Odzyskali także część zrabowanego mienia, choć straty spowodowane przez sprawcę wyniosły o wiele więcej.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie miasta doszło do serii kradzieży butli gazowych z jednego z punktów samoobsługowych przy ulicy Pułaskiego w Myszkowie. Sprawca włamał się do urządzenia, skąd skradł w sumie 29 butli z gazem.

Złodziej-recydywista zniszczył przy tym czterokrotnie moduły o wartości 2,8 tys. euro każdy, zabezpieczające „butlomat” .

Kryminalni z Myszkowa bardzo szybko ustalili, kto jest za to odpowiedzialny, namierzając i zatrzymując sprawcę. 47-letni mieszkaniec Myszkowa był doskonale znany stróżom prawa. Złodziej wpadł podczas kontroli drogowej.

W jego samochodzie kryminalni znaleźli i zabezpieczyli część skradzionego mienia. 47-latek trafił do policyjnego aresztu. Ostatecznie myszkowianin usłyszał zarzuty za 4 włamania. Prokurator zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Jako recydywiście może mu grozić kara nawet 15 lat więzienia.

 

Źródło: KPP w Myszkowie