Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Policja złapała złodzieja, bo ten zasnął w toalecie

Na 3 miesiące trafił do aresztu mężczyzna podejrzany o kradzież torebki z dokumentami i posłużenie się cudzą kartą płatniczą. Mężczyzna wpadł dzięki współpracy z policjantami z katowickiego komisariatu VI, którzy znaleźli go pijanego, gdy zasnął w toalecie jednej z restauracji.

W połowie października w jednej z mysłowickich restauracji pracownicy została skradziona torebka z dokumentami. Zanim kobieta zorientowała się o kradzieży, złodziejowi trzykrotnie udało się zapłacić skradzioną kartą płatniczą, a po zablokowaniu, kolejne siedemnaście razy próbował dokonać płatności w różnych miastach naszego województwa. Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego, którzy na podstawie zabezpieczonych nagrań z monitoringu ustalili wizerunek podejrzanego i wpadli na jego trop. Mężczyzna często zmieniał miejsce przebywania i otoczenie, co utrudniało poszukiwania.

W miniony czwartek do mysłowickich kryminalnych dotarła informacja, że podejrzany trafił na izbę wytrzeźwień w Katowicach, po tym jak pijany zasnął w toalecie jednego z miejscowych lokali. Dzięki współpracy z policjantami katowickiego komisariatu VI, złodziej trafił w ręce mysłowickich stróżów prawa, którzy przeprowadzili dalsze czynności. Podejrzanym okazał się 39-latek bez stałego miejsca zamieszkania. W toku prowadzonych czynności okazało się także, że jest on sprawcą kradzieży dowodu rejestracyjnego i kluczyków z pojazdu na szkodę mieszkańca Czeladzi. Mężczyzna przestępstw tych dopuścił się w warunkach tzw. recydywy, dlatego grozi mu do 15 lat więzienia. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd aresztował 39-latka na 3 miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone, że mężczyzna ma związek z innymi przestępstwami kradzieży na terenie województwa. Będą to sprawdzać śledczy z Mysłowic.

Źródło: Policja Śląska


Komentarze