Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Morawiecki: cmentarze zamknięte! Seniorzy zostają w domach. "Musimy dotrwać" [WIDEO]

Morawiecki - koncentrujemy się by zapewnić stabilność, by wrócić do przewidywalności zachorowań. Dlatego po głębokich analizach zdecydowaliśmy się zamknąć cmentarze. Od soboty 31 października do poniedziałku. Seniorzy muszą pozostać przez dwa tygodnie w domach. Od poniedziałku jak najwięcej osób na pracy zdalnej.

Kiedy pandemia wywraca naszą rzeczywistość, musimy planować, nie tylko w perspektywie kilku dni, ale o tym co będzie za miesiąc, w święta Bożego Narodzenia - mówi Morawiecki. 

Apel do seniorów - drodzy rodzice, dziadkowie, to wasze życie jest najbardziej zagrożone. To wynika jednoznacznie z danych. Powyżej 70. roku życia zagrożenie rośnie gwałtownie. Nasz apel przyjmuje formę alarmu”

mówi Morawiecki. 

Seniorzy przez najbliższe 2 tygodnie muszą zostać w domach. Nie mogą spotykać się z rodziną. - Od tego zależy wasze życie - mówi premier Morawiecki. 

Apel do pracodawców - zostawcie ludzi na pracy zdalnej. To dla urzędników obowiązek, dla przedsiębiorców apel - podkreśla Morawiecki. 

Musimy dotrwać do szczepionki. Zostajemy w domach. Obniżamy poziom zachorowań ale także sporów. Grudzień, przed świętami, może już w końcu listopada chcemy odmrażać niektóre działy gospodarki”

Pokreśla Morawiecki

- Domownicy osoby chorej mają kwarantannę obligatoryjną. Nie trzeb już będzie czekać na telefon z sanepidu. Obecnie zdarzało się, że część rodziny była na kwarantannie, a część zaczynała ją po kilku dniach - informuje minister zdrowia Adam Niedzielski. 


Komentarze