Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
27 °C
AAA

Miś Komormiś ma wspierać warszawskich komorników. Śląscy nie będą gorsi!

Wiadomości
Oto miś Komormiś. Od dziś pracuję razem z komornikami i dbam o to, by dzieci otrzymywały alimenty. Tak nową maskotką pochwalili się na Facebooku warszawscy komornicy. Jak będzie na Śląsku? Nasi już szukają koncepcji własnej maskotki.

Może będzie to jeż. Nie wykluczam, że pojawi się też jakiś śląski akcent - mówi w rozmowie z S24 Piotr Sikorski, pełnomocnik ds. mediów w Izbie Komorniczej w Katowicach. Na pewno trzeba zasięgnąć opinii rady naszej izby - dodaje. W końcu to ma być pierwsza, oficjalna maskotka komorników w regionie. Izbę Komorniczą w Katowicach tworzą komornicy prowadzący kancelarię w okręgu Sądu Apelacyjnego w Katowicach, który obejmuje obszar właściwy dla Sądów Okręgowych w Katowicach, Bielsku-Białej, Częstochowie i Gliwicach.

Przed Komormisiem jedno zadanie: ocieplenie wizerunku komorników. Czy taka maskotka faktycznie się sprawdzi? Jakie rady dla komorników w naszym regionie mają eksperci z zakresu polityki wizerunkowej?

To klasyczny dysonans poznawczy. Stereotyp jest taki, że komornik jest kojarzony z czymś negatywnym. Tu mamy słodkiego misia i nagle internauci nie wiedzą, jak do tego podejść. Intencja jest słuszna, ale do realnego ocieplenia wizerunku niezbędna jest naprawdę solidna kampania społeczna. ”

Specjalnie dla S24 dr Anna Adamus Matuszyńska, specjalistka ds. public relations z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Foto: Izba Komornicza w Warszawie


Komentarze