Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
13 °C
AAA

Mikołów: Zamiast grzybów znalazł... pocisk wojenny [FOTO]

Wiadomości
zdjęcie: śląska policja. Mikołów, teren leśny w rejonie zbiornika "Starganiec"

Zbliżająca się wielkimi krokami jesień spowodowała, że pasjonujący się zbieraniem grzybów ochoczo ruszyli w teren. Mężczyzna, który wczoraj przechadzał się leśnymi ścieżkami w Mikołowie, oprócz poszukiwanych okazów trafił na pozostałości II wojny światowej. Policja apeluje o wyjątkową ostrożność oraz dbałość o własne bezpieczeństwo i niebagatelizowanie tego rodzaju znalezisk.

Wczoraj - 15 września, po godzinie 14.00 do dyżurnego mikołowskiej komendy trafiła informacja o grzybiarzu, który w Mikołowie na terenach leśnych w rejonie zbiornika wodnego Starganiec znalazł przedmiot z okresu II wojny światowej.

We wskazane miejsce natychmiast skierowano policjanta specjalizującego się w zabezpieczeniach pirotechniczno-minerskich. Po wydzieleniu strefy bezpiecznej przystąpiono do czynności identyfikacyjnych, które wykazały, że znalezisko to pocisk artyleryjski o średnicy 150 milimetrów oraz granat moździerzowy średnicy 107 milimetrów. Ujawnione przedmioty zostały zabrane przez patrol minerski gliwickiej jednostki wojskowej.

 

 źródło: śląska policja