Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
9 °C
AAA

Mikołów: Troje pracowników szpitala z koronawirusem, kilkunastu na kwarantannie

Wiadomości
Kilkunastu pracowników Centrum Zdrowia w Mikołowie zostało skierowanych na kwarantannę po tym, jak u trojga osób z personelu badania potwierdziły zakażenie koronawirusem; szpital wstrzymał przyjęcia na Oddział Neurologii – podało w czwartek kierownictwo placówki.

Informujemy, że kilkanaście osób naszego personelu zostało skierowanych na kwarantannę w związku ze stycznością z pacjentem zakażonym koronawirusem. Niestety u trzech spośród naszych Koleżanek i Kolegów potwierdzono dodatnie wyniki na obecność COVID”

napisali wieczorem na Facebooku prezes Centrum Zdrowia Cezary Tomiczek i dyrektor ds. medycznych dr n. med. Jacek Czapla

Jak dodali, w ciągu najbliższej doby zostaną wykonane testy kontrolne, które – jeśli ich wynik będzie negatywny – umożliwią pracownikom powrót do normalnych zajęć.

W związku z potwierdzonymi zakażeniami SARS-CoV-2 szpital wstrzymał przyjęcia do Oddziału Neurologii. W czwartek zakończyła się dezynfekcja pomieszczeń i od poniedziałku placówka planuje wznowienie normalnej pracy Oddziału.

Szefowie placówki piszą o "przejściowych utrudnieniach" w pracy Izby Przyjęć i Oddziału chorób Wewnętrznych, co - jak dodają - wynika z sytuacji w innych szpitalach. "Powoduje to, że do Centrum Zdrowia trafia znacznie więcej pacjentów spoza powiatu mikołowskiego i nie zawsze dysponujemy odpowiednią ilością miejsc, aby bezpiecznie i odpowiedzialnie leczyć pacjentów – wtedy zmuszeni jesteśmy prosić, aby dla Państwa bezpieczeństwa korzystali Państwo z innych placówek" - napisali Tomiczek i Czapla.

Jak przypomnieli, ze względu na notowane duże ilości nowych zakażeń koronawirusem szpital nadal musi pracować w nadzwyczajnym rygorze epidemiologicznym, aby zapewnić pacjentom bezpieczeństwo. Stąd całkowicie wstrzymane są odwiedziny, a pacjenci w przychodniach muszą zjawiać się punktualnie na wyznaczone wizyty, zachowywać odstęp co najmniej 1,5 metra oraz używać masek zakrywających nos i usta.

W związku z przeprowadzoną modernizacją Izby Przyjęć wstępna ocena stanu zdrowia pacjentów mikołowskiego szpitala odbywa się przy wejściu do Izby lub w izolatkach Izby Przyjęć. Centrum Zdrowia nie widzi potrzeby dalszego korzystania z namiotu rozstawionego przez strażaków.

Według ostatnich danych sanepidu, w woj. śląskim – gdzie zanotowano najwięcej w kraju zakażeń – koronawirusa wykryto dotąd u 19 tys. 295 osób (w czwartek poinformowano o 176 nowych przypadkach zakażenia w regionie), z których 451 zmarło. 85 proc. wszystkich zakażonych (16 tys. 412 osób) wyzdrowiało. W szpitalach regionu są leczone 282 osoby z koronawirusem lub jego podejrzeniem.(PAP)

Foto: Centrum Zdrowia w Mikołowie


Komentarze