Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-1 °C
AAA

"Mikołajkowy prezent" dla policjantów? Mundurowym nietypową ofertę złożył zatrzymany mężczyzna

Wiadomości
Policjanci z będzińskiej patrolówki podczas weekendowej służby podjęli interwencję w jednym z hoteli na terenie miasta. Na miejscu „przywitał” ich 41-letni mieszkaniec Sosnowca, który był bardzo pobudzony i agresywny. Wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu, a on sam stwarzał swoim zachowaniem zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również innych osób. Mundurowi podjęli decyzję o przewiezieniu sosnowiczanina do izby wytrzeźwień.

Ten zaproponował mundurowym 2 tysiące złotych, w zamian za odwiezienie go do domu. 41-latek został poinformowany o tym, że już sama taka propozycja może stanowić przestępstwo. Nie zważając jednak na to, kontynuował korupcyjne propozycje. Ponownie złożył swoją ofertę stróżom prawa, tym razem zwiększając stawkę do 3 tysięcy złotych.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, w organizmie którego badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu, a następnie osadzili go w policyjnym areszcie. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za próbę skorumpowania mundurowych grozi mu kara do 8 lat więzienia.

źródło: śląska policja


Komentarze