Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
24 °C
AAA

Prof. Migalski: Prawdziwa polityka skończyła się na jakieś dwa, dwa i pół roku

Przez następne 2-3 lata politykę zastąpi wojna gangów. Kaczyński będzie wojował z Gowinem, Gowin z Ziobro, a Ziobro z Kaczyńskim. Gdzieś w tym wszystkim będzie pałętał się usamodzielniający się Duda - pisze na swoim profilu facebookowym znany politolog prof. Marek Migalski.

Profesor Migalski przewiduje, że kolejna kadencja będzie nieco inną od poprzedniej. Inną ponieważ Andrzej Duda powinien być bardziej samodzielny. Nie oznacza to, że nagle stanie się akceptowany przez wszystkich, zdaniem politologa prezydentowi nadal ciężko będzie będzie odejść od wizerunku polityka działającego w cieniu Jarosława Kaczyńskiego. 

I ta pocieszna postać będzie teraz starała się być „prezydentem wszystkich Polaków” (a może nawet Polek), bo liczy, że zapisze się w historii nie tylko jako popychadło Kaczyńskiego - pisze Migalski. 

Marek Migalski nie zakłada też, że w najbliższym czasie będziemy mogli odpocząć od wojny polsko-polskiej. Wręcz przeciwnie, jego zdaniem czekają nas lata wzajemnej jatki na scenie politycznej w naszym kraju.

Najbliższe lata będą straszne i obrzydliwe, choć nie będzie tak źle, jak myślą wszyscy ci, którzy głosowali na R. Trzaskowskiego (nie będzie też tak dobrze, jak sądzą wyborcy Dudy). Pamiętajcie, tu jest Polska, a to znaczy, że tu nic nie jest na poważnie i do końca. Tu nic się w polityce nie udaje – nie udał się Polakom faszyzm przed wojną, nie udał się im komunizm po niej. I nie udała się też demokracja po 1989 roku - pisze politolog.


Komentarze