Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-4 °C
AAA

Mieszkaniec powiatu gliwickiego wyłudził blisko milion żłotych?

Wiadomości
Policjanci z mikołowskiej komendy zajmujący się przestępczością gospodarczą zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu gliwickiego, który odpowie między innymi za poświadczanie nieprawdy oraz przestępstwa podatkowe. W ten właśnie sposób mężczyzna w przeciągu 4 lat wyłudził blisko milion złotych. Oskarżonemu grozi za to kara do 8 lat więzienia.

W latach 2014-2018, 40-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego prowadził na terenie Mikołowa działalność gospodarczą w zakresie usług budowlanych. Jak wynika z materiału dowodowego zebranego w śledztwie, przedsiębiorca dopuścił się w tym czasie wielu przestępstw, w tym skarbowych. Mężczyzna wystawił szereg fikcyjnych faktur na usługi, które nigdy nie zostały wykonane, pobierając za to od swoich kontrahentów opłatę w wysokości 10% wartości faktury. Śledczy przypisują mu także oszustwa związane z zaciąganymi od znajomych pożyczkami, których 40-latek nie miał zamiaru spłacić.

Jak ustalili policjanci, dodatkowo podatnik, oprócz całkowicie fikcyjnych dokumentów, wystawiał także nierzetelne faktury oraz nie odprowadzał należnego podatku, czym naraził Skarb Państwa na uszczuplenie w kwocie ponad 600 tysięcy złotych. Wraz z kwotami wynikającymi z zaciągniętych pożyczek, przez te wszystkie lata na konto mężczyzny wpłynęło blisko milion złotych.

Akt oskarżenia w jego sprawie właśnie trafił do sądu. Śledczym zabezpieczyli majątek 40-latka w postaci należącej do niego nieruchomości oraz gotówki. Sprawa ma charakter rozwojowy.


Komentarze