Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Mieszkańcy Rudy Śląskiej sami chcą wycinki drzew

W czasach smogu, gdy każde drzewo jest na wagę złota, a wycinki są mocno oprotestowane, to w Rudzie Śląskiej mieszkańcy sami domagają się wycinki drzew.

Prezydent miasta Ruda Śląska spotkał się z mieszkańcami. Jedną z kwestii poruszaną na spotkaniu była wycinka drzew w bielszowickim parku Strzelnica. Kiedy w innych miastach kończy się to na protestach, rudzianie sami się tego domagają.

[CZYTAJ TAKŻE: Żerują na panice... Policja ostrzega przed oszustami!]

W parku Strzelnica rosną stare drzewa, które zagrażają bezpieczeństwu. Zauważyli to mieszkańcy i proszą o interwencję. Część rosnących tam drzew jest stara i uschnięta. Mieszkańcy chcą uniknąć tragedii. Miasto już podjęło odpowiednie działanie.

W tym parku jest około siedemdziesięciu drzew do wycinki. Zaczęliśmy już prace i część drzew została już wycięta od strony parkingu”

mówi Bogusław Waćko, wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej w Rudzie Śląskiej.

Nie mamy informacji czy w ramach wycinki zostaną nasadzone nowe drzewa. Póki co nie będzie również kolejnych spotkań z mieszkańcami miastam. Prezydent miasta Grażyna Dziedzic z racji rozprzestrzenianiem się koronawirusa zdecydowała zawiesić cykl wiosennych spotkań.


Komentarze