Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
12 °C
AAA

Cieszyn: Nie chcą masztu w historycznej części miasta! [ZDJĘCIA]

Wiadomości
W Cieszynie odbył się protest mieszkańców przeciwko budowy masztu telekomunikacyjnego Play w pobliżu Wzgórza Zamkowego. Manifestujący nie chcą, aby stalowy szkielet górował nad historyczną częścią miasta.

Protest planowo miał rozpocząć się o godz. 17 przy placu budowy nowego masztu telekomunikacyjnego Play. Jednak pierwsi mieszkańcy przybyli już o godz. 16. Wszystko przez to, że inwestor zdecydował się przyspieszyć prace związane z postawianiem konstrukcji.

Osoby przybyłe na manifestację nie zgadzają się z tym, aby w panoramie historycznej części Cieszyna znalazł się metalowy kolos. Maszt ma powstać przy ul. Sportowej, czyli w bezpośrednim sąsiedztwie Wzgórza Zamkowego oraz Rotundy św. Mikołaja. Według organizatorów protestu, taka inwestycja zaburzy wyjątkowy charakter tej części Cieszyna.

Były burmistrz Ryszard Macura przyznał, że to za jego kadencji zezwolono inwestorom na podjęcie kolejnych kroków. Ale zastrzega, że nie podpisywał umowy dot. tej konkretnej lokalizacji.

Aktualny włodarz miasta Gabriela Staszkiewicz również broni się i prosi o cierpliwość. Na swoim fan page'u poinformowała, że zrobi wszystko, aby dojść do porozumienia z firmą Play. Ponadto zaznaczyła, że proponowała inne lokalizacje.

Pani burmistrz była obecna na proteście. Poinformowała, że jej zastępca Przemysław Major pojechał do Warszawy na negocjacje. 

Natomiast jak możemy zobaczyć na zdjęciach i wideo, rozpoczęła się budowa masztu. I chyba trudno sobie wyobrazić, aby jedna z największych firm w Polsce tak łatwo odpuściła. Jeżeli konstrukcja powstanie, będzie wtedy górować nad Rotundą św. Mikołaja. 

Fot i wideo Brygida Pilch


Komentarze