Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
20 °C
AAA

Michał Gramatyka ponownie krytykuje Rafała Piecha. "Pan naraża ich na śmierć"

Konflikt o szczepienia przeciwko COVID-19 na naszym śląskim podwórku trwa nadal. Rafał Piech nie zgadza się z argumentami Michała Gramatyki i krytykuje szczepienia. Poseł Polski 2050 wrzucił filmik, w którym mówi wprost, że prezydent Siemianowic Śląskich naraża ludzi na śmierć.

Prezydent Siemianowic Śląskich, Rafał Piech jest współtwórcą organizacji Polska Jest Jedna. Jej główny cel to walka z przymusem szczepień przeciwko COVID-19 w Polsce. Piech jednocześnie deklaruje, że nie jest antyszczepionkowcem, jednak uważa, że szczepienia na SARS-CoV-2 to eksperyment medyczny. 

Z taką opinią nie zgadza się poseł Polski 2050, Michał Gramatyka. Wykorzystał fakt nielegalnego zawieszenia antyszczepionkowych plakatów w Siemianowicach Śląskich (Urząd Miasta nie miał z tym nic wspólnego) i w oficjalnym piśmie zażądał od Piecha, żeby zaprzestał krytykowania szczepień przeciwko COVID-19. Prezydent Siemianowic Śląskich nie posłuchał Gramatyki i dalej nazywał szczepionki na COVID-19 eksperymentem. Gramatyka uznał, że nie ma innej drogi niż droga prawna. Dlatego złożył do prokuratury doniesienie na Piecha dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa.

Gramatyka w piśmie do prokuratury stwierdza, że Rafał Piech nie posiada wykształcenia medycznego i kwalifikacji do oceny zagrożenia wynikającego z COVID-19. Nie przeszkadza to jednak prezydentowi miasta w krytykowaniu działań podejmowanych przez polski rząd oraz w "autorytarnym" wypowiadaniu się na temat sposobów leczenia COVID-19. Poseł Polski 2050 podał też przykłady publicznych wypowiedzi Piecha, w których podważa wiarygodność szczepień oraz zaleca inne metody leczenia COVID-19, co według Gramatyki jest zaprzeczaniem naukowym faktom i okłamywaniem opinii publicznej.

Ze względu na sprawowaną przez Rafała Piecha funkcję publiczną wypowiedzi te są szeroko nagłaśniane. Mogą wpływać na stan wiedzy i decyzje wielu Polek i Polaków - zarówno w zakresie szczepień przeciwko COVID-19 jak i w wymiarze ogólnym, dotyczącym przeciwpandemicznego zabezpieczenia się - czytamy w zawiadomieniu.

Wyżej opisana działalność Pana Prezydenta Rafała Piecha może wyczerpać znamiona norm art. 231 par. 1 Kodeksu Karnego oraz art. 58 Ustawy o Zawodzie Lekarza i Dentysty. Jako takie mogą sprowadzać niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia Polek i Polaków - dodaje Michał Gramatyka.

Artykuł 231, par. 1 Kodeksu Karnego, na który powołuje się poseł Polski 2050 dotyczy nadużycia władzy. - Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Do UM Siemianowice Śląskie wysłaliśmy zapytanie prasowe z prośbą o komentarz prezydenta miasta. Jednak nie uzyskaliśmy odpowiedzi. Tymczasem prezydent Siemianowic Śląskich postanowił odpowiedzieć posłowi we własnym zakresie w filmie opublikowanym przez Polska Jest Jedna.

Rafał Piech ponownie wielokrotnie mówił o eksperymencie i preparatach. Stwierdził, że poseł Gramatyka myli się w swoim zawiadomieniu do prokuratury. Przedstawił opinię jednego z ekspertów z zagranicy, który w Luksemburgu stwierdził, że państwa nie mogą zmuszać do szczepień przeciwko COVID-19. 

Pan poseł nie przygotował się. Naprawdę nie trzeba być geniuszem, lekarzem i posłem, żeby wiedzieć, że ten eksperyment jest w trzeciej fazie badań - powiedział Piech.

Myślę, że my będziemy kierować zawiadomienia do prokuratury za nakłanianie do eksperymentów medycznych. Są na to odpowiednie paragrafy - dodał prezydent Siemianowic Śląskich, zwracając uwagę na to, że przymuszanie przez rządy do uczestniczenia w eksperymentach medycznych jest niezgodne z międzynarodowym prawem. Eksperymenty medyczne, czyli według Piecha, szczepionki przeciwko COVID-19, które na całym świecie przyjęło już ponad 3 miliardy osób.

Swoje słowa powtórzył później w wywiadzie dla TVT. Michał Gramatyka wykorzystał to, że od kilku miesięcy aktywnie działa w aplikacji TikTok. To właśnie na tej platformie postanowił uświadomić odbiorców o tym, kim jest Rafał Piech. 

- Oddałem jego sprawę do prokuratury, bo kłamie na każdym kroku - mówi Gramatyka. - Może poważne jest to, co pan wygaduje, że COVID można wyleczyć antybiotykami? Że szczepionki powodują rozwój pandemii? - dodaje poseł Polski 2050.

- Są ludzie, którzy traktują Pana wypowiedzi poważnie. Pan ich naraża na śmierć! - podsumowuje Michał Gramatyka.


Komentarze