Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
26 °C
AAA

Miasto Ustroń nie zwalnia z inwestycjami. Tym razem otworzono na Jaszowcu „Skate Park pod Palenicą” [FOTO]

Skocz w Beskidy
Kolejna inwestycja w infrastrukturę rozrywkowo-turystyczną ma za zadanie podnosić walory określonej dzielnicy Ustronia dla odwiedzających nas turystów, ale i dla naszych mieszkańców – mówi Burmistrz Miasta Ustroń Przemysław Korcz – Do skate parku będziemy starali się dokupować kolejne elementy zwiększające jego atrakcyjność. Naturalnym uzupełnieniem tego typu formy rozrywki będzie pumptrack, o którym myślimy, ale jeszcze nie chcę zdradzać szczegółów, co dalej w tej kwestii – dodaje burmistrz spod „beskidzkich piramid”.

W ramach zadania wykonano płytę żelbetową o wymiarach 19,0 x 36,0 m = 684,0 m2, na której zostały zamontowane trzy urządzenia #skateparku.

bank ramps + quarter pipe – 1 szt.,

bank ramps + quarter pipe – 1 szt. odbicie lustrzane,

funbox + grindbox 3/3 + poręcz 2/3 + grindbox 3/1 – 1 kpl.,

zamontowano również samoobsługową stację naprawczą oraz stojak na 10 rowerów,  wykonano drenaż od strony skarpy oraz uporządkowano teren wokół płyty #skateparku.

„Banki i quartery służą do rozpędzania się na środkowe przeszkody skateparku (funboxy, grindboxy, poręcze), są też elementami, na których wykonuje się różnego rodzaju ewolucje. Urządzenia te można łączyć, tworząc ścianę, dodatkowo wzbogacając ją o poręcze, grindboxy, schody, dzięki czemu #skatepark staje się dużo ciekawszym miejscem.  Banki i quartery mogą również stanowić elementy składowe platform.” 

Źródło: Techramps.com

Urządzenia posiadają konstrukcję sklejkowo-drewnianą, nawierzchnia jezdna z kolei to sklejka obustronnie laminowana. Przeznaczone są wyłącznie do jazdy na łyżworolkach, deskorolkach i BMX-ach.

Ogólny koszt zadania to kwota 410.569,00 zł

Wykonawcą projektu jest „Techramps” z Krakowa – firma specjalizująca się w tego typu urządzeniach oraz inwestycjach.  


Komentarze