Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
23 °C
AAA

Miał 2,3 promila alkoholu i kierował samochodem. Próbował przekupić policjantów kwotą 1200 zł

Wiadomości
Zdjęcie: Śląska Policja
Policjanci zatrzymali 28-latka, który kierował samochodem, mając 2,3 promila alkoholu w organizmie. Chcąc uniknąć konsekwencji, mężczyzna próbował przekupić stróżów prawa. Teraz odpowie także za próbę skorumpowania mundurowych.

W sobotę policjanci zostali skierowani na drogę krajową numer 1 w Pszczynie, gdzie jeden z kierujących zgłaszał podejrzenie, że kierowca daci sandero jest nietrzeźwy. Świadek poinformował, że samochód miał jeździć "zygzakiem" całą szerokością drogi i stwarzać zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Mundurowi szybko zlokalizowali i zatrzymali do kontroli kierującego autem. Od mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu, a po wyjściu z samochodu miał on ogromne problemy z utrzymaniem równowagi. Badanie wykazało w organizmie 28-letniego obywatela Ukrainy aż 2,3 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. Kiedy zorientował się, że czekają go poważne konsekwencje za prowadzenie pojazdu w takim stanie, zaproponował policjantom 1000, a następnie 1200 złotych w zamian za puszczenie całego zajścia w niepamięć. Swoim zachowaniem pogrążył się jeszcze bardziej.

Policjanci zabezpieczyli oferowane pieniądze. Gdy mężczyzna wytrzeźwiał, policjanci doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut obietnicy udzielenia korzyści majątkowej, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, a także kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia.

 

Źródło: Śląska Policja


Komentarze