Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Mężczyzna groził motocykliście bronią. Chciał go zastrzelić? [WIDEO]

screen YouTube
Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło jakiś czas temu na terenie powiatu kłobuckiego. Nagranie z całego zdarzenia w serwisie YouTube umieścił motocyklista, któremu grożono z przedmiotu przypominającego strzelbę. Sprawą zajęła się policja.

Wideo zostało opublikowane 3 czerwca. Na nagraniu8 widzimy jak motocyklista jedzie wiejską drogą i wymija stojący samochód osobowy. Według opisu, kierujący jednośladem wykonał ten manewr nie przekraczając prędkości. Po chwili został dogoniony przez dwóch mężczyzn z samochodu osobowego. Doszło do krókiej wymiany zdań, po czym kierowca osobówki wyciągnął przedmiot przypominający strzelbę. 

Kłobuccy policjanci niezwłocznie po otrzymaniu nagrania podjęli czynności procesowe i jeszcze tego samego dnia ustalili tożsamość kierującego samochodem osobowym oraz dokonali przeszukania w jego miejscu zamieszkania. Kierującym okazał się 39-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego. U mężczyzny zabezpieczono 3 przedmioty przypominające broń palną, w tym jeden z magazynkiem na kulki plastikowe oraz atrapy amunicji myśliwskiej. Zabezpieczone przedmioty to prawdopodobnie repliki broni palnej. Opinia biegłego z zakresu broni i balistyki określi dokładnie czy mogły one służyć do oddania strzału. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz prokurator. Przypominamy, że za nielegalne posiadanie broni palnej grozi do 8 lat pozbawienia wolności - relacjonuje kłobucka policja.

Mężczyzna, który kierował motocyklem crossowym nie chce składać wniosku o ściganie dotyczące gróźb karalnych.


Komentarze