Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

Memoriał Kusocińskiego. "Na Stadionie Śląskim biega się rewelacyjnie" [WIDEO]

Za nami 68. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim. Polscy lekkoatleci i kibice nie zawiedli. Poziom był bardzo wysoki i padło kilka ciekawych wyników.

Pogoda i kibice dopisali. Stadion Śląski udowodnił ponownie, że jest jednym z najlepszych stadionów lekkoatletycznych na świecie. Przed fanami pokazali się najlepsi z najlepszych. Nie zawiedli faworyci, ale nie zabrakło również niespodzianek.

Natalia Kaczmarek wygrała w biegu na 400 metrów kobiet. Na ostatnich metrach pokonała legendarną Allyson Felix. Trzecie miejsce zajęła Justyna Święty-Ersetic, która znów udowodniła, że stać ją na walkę z najlepszymi. Na 100 metrów kobiet nie zawiodła Ewa Swoboda. W sowim pierwszym biegu w sezonie letnim osiągnęła czas 11.08 s, czyli o sekundę gorzej od rekordu życiowego. 

- Bardzo cieszę się, ze wygrywam. To miłe uczucie, zwłaszcza jak wygrywam z takimi gwiazdami jak Allyson - powiedziała Kaczmarek.

- Obecny poziom 400 metrów jest piekielnie mocny - dodała Święty-Ersetic. 

Patryk Dobek po słabym początku sezonu poczuł na własnej skórze co oznacza magia Stadionu Śląskiego. Wygrał bieg na 800 metrów i ustanowił swój najlepszy czas w sezonie.

- Na  ostatnich 100 metrach pomogła mi publiczność. Jak usłyszałem żwawe to zapomniałem o wszystkim i poleciałem do przodu - skomentował Dobek.

Sofia Ennaoui wróciła po dłuższej przerwie i przywitała się z polskimi kibicami trzecim miejscem w biegu na 800 metrów. Czas 1:58.98 to jej rekord życiowy.

- Na Stadionie Śląskim biega się rewelacyjnie - oceniła Ennaoui.  

W rzucie młotem mężczyzn wygrał Wojciech Nowicki (81.58), a w rywalizacji kobiet niezawodna Anita Włodarczyk, która w tym sezonie idzie jak burza i notuje coraz lepsze wyniki.

Kibiców zainteresował niewątpliwie chód na 1 milę, czyli dyscyplina, którą rzadko ogląda się na stadionach lekkoatletycznych. Nasz mistrz olimpijski Dawid Tomala zajął drugie miejsce, ale jak przyznał, był świeżo po powrocie z obozu treningowego we Francji.

- Czekałem na ten moment bardzo długo, żeby móc pokazać kibicom jak wygląda chód sportowy - stwierdził Tomala. 

WIECEJ W PONIŻSZYM WIDEO: