Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
14 °C
AAA

Medalowe sukcesy bytomskich lekkoatletów

Wiadomości
TAGIBytom
Młodzi lekkoatleci reprezentujący klub MKS MOSM Bytom oraz V Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowa i Szkołę Podstawową Mistrzostwa Sportowego rywalizowali w Kędzierzynie-Koźlu w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików U-16. Nasi zawodnicy wywalczyli aż 12 medali, a w klasyfikacji drużynowej na 46 sklasyfikowanych klubów, MKS MOSM Bytom zajął 2. miejsce.

Złote medale wywalczyli: Jagoda Bochenek w biegu na 600m oraz Łukasz Zaczyk w biegu na 1000m. Srebrne krążki zdobyli z kolei: w pchnięciu kulą i rzutem dyskiem Julia Durzyńska, w biegu na 1000m - Magda Duda, w biegu na 2000m - Tomasz Czubak, w biegu na 1000m - Maciej Majeranowski, a w biegu na 1000m - Kuba Świerczyna. Z kolei brązowe medale przywieźli z mistrzostw Kamil Augustyniok w biegu na 1000m, Nadnia Łuszczki w biegu na 2000m, Karolina Wysypoł w biegu na 600m oraz Szymon Duda w wieloskoku.

Warto dodać, że trenerami naszym medalistów są: Katarzyna Peroń, Janusz Szczyrk, Stanisław Marmur, Krzysztof Kotula oraz Lechosław Jacyszyn.

 źródło: UM Bytom
 

Komentarze