Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
20 °C
AAA

Mateusz Morawiecki będzie dziś w woj. śląskim. W planie aż cztery wydarzenia

Premier Mateusz Morawiecki przyjeżdża w środę do województwa śląskiego. W oficjalnym planie wizyty są cztery wydarzenia, ale żadne niezwiązane z górnikami i problemami z Polskiej Grupy Górniczej.

Premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w czterech wydarzeniach. Jak informuje jego kancelaria, o godzinie 10:00 premier w Porębie weźmie udział w konferencji prasowej dotyczącej oddania do użytku przebudowanego odcinka drogi nr 933 oraz ogłoszenia programu budowy ponad 50 obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich.

Następnie uda się do Łazisk Górnych, gdzie będzie uczestniczyć w posiedzeniu podkomisji stałej ds. transformacji regionów zagrożonych wykluczeniem w związku z wdrożeniem Zielonego Ładu oraz parlamentarnego zespołu ds. transformacji regionów górniczych w woj. śląskim. Na 12:15 zaplanowano wizytę Morawieckiego w Rudzie Śląskie w związku z nowymi inwestycjami w tym mieście. 

Na koniec o 13:10 Mateusz Morawiecki przyjedzie do Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach. Tam weźmie udział w konferencji prasowej dotyczącej przyznania miastu Katowice tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024.

 


Komentarze