Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Majtki zamiast maseczki? Czemu nie, udowadnia to zdesperowana klientka Leroy Merlin![WIDEO]

Wiadomości
Jeśli ktoś chce zakładać majtki do zasłonięcia twarzy, to może, bo faktycznie będzie miał ją zasłoniętą, zgodnie z wytycznymi - powiedziała rzecznik sanepidu z Poznania komentując sytuację do jakiej doszło w jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych. Zdesperowana klientka, która nie mogła wejść do sklepu, bo zapomniała maseczki, pokazała, że chcieć to móc.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym ze sklepów, w którym klientka została poproszona o założenie maseczki celem spełnienia wymogów sanitarnych obowiązujących na terenie obiektu. Kobieta nie posiadała maseczki, więc postanowiła wykorzystać do tego celu bieliznę. 

Jeśli ta pani chciała, to włożyła majtki. Wytyczne są takie, że muszą być zasłonięte usta oraz nos. A skoro dopuszczalne jest zasłonięcie ich szalikiem, bandaną czy chustą, to chociaż można się śmiać, to mogą być też zasłonięte majtkami. Czym różnią się majtki od np. szalika? - mówi Cyryla Staszewska, rzecznik sanepidu w Poznaniu.

(cyt. za gloswielkopolski.pl)

Film z całej akcji, główna bohaterka zamieściła na swoich mediach społecznościowych. Wideo lotem błyskawicy obiegło niemal całą Polskę.


Komentarze