Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

Luzowanie obostrzeń od 1 lutego, ale nie dla wszystkich! Co zostanie otwarte?

Najprawdopodobniej dzisiaj premier Mateusz Morawiecki ogłosi nowe zasady dot. obostrzeń w naszym kraju. Do 30 stycznia obowiązują dotychczasowe zakazy i nakazy.

W czwartek rząd ma przedstawić informację na temat zasad bezpieczeństwa epidemicznego, które będą obowiązywały od 1 lutego. Poinformował o tym w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

Dworczyk pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia, czy obecne obostrzenia zostaną poluzowane czy utrzymane, ocenił, że "trzeba patrzeć z ostrożnym optymizmem w przyszłość". Zapowiedział, że "trzeba iść w kierunku lekkiego rozluźnienia pewnych obostrzeń, które do tej pory obowiązywały". "Ale musi to być niezwykle ostrożny proces, bo nie możemy zamykać oczu na to, co dzieje się w innych krajach europejskich" - zastrzegł.

Zdaniem szefa KPRM, "wyniki zachorowań i sytuacja pandemiczna w Polsce w stosunku do wielu naszych partnerów zagranicznych nie jest zła, ale jednak nie możemy zapominać o tym, co dzieje się w innych krajach Unii Europejskiej".

Od 28 grudnia ub.r., początkowo do 17 stycznia 2021 r., zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa - m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych i stoków narciarskich. Obostrzenia zostały później przedłużone do 30 stycznia.

Od dłuższego czasu dzienny przyrost nowych zakażeń koronawirusem w Polsce nie przekracza 10 tysięcy. Mimo obostrzeń, coraz więcej właścicieli restauracji, barów oraz klubów buntuje się. W naszym regionie otwarto m.in. restaurację Bułkęs, U Trzech Braci czy też klub Face2Face. Właściciele siłowni oraz basenów próbują omijać zakazy za pomocą licencji zawodniczych przeróżnych związków sportowych. 

Jak donosi Onet, od lutego galerie handlowe mają wrócić do normalnej działalności. Jednak punkty gastronomiczne oraz hotele wciąż będą zamknięte - nawet do 1 marca. Nie wiadomo nadal co z obiektami sportowymi. 

własne/PAP/Onet


Komentarze