Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-1 °C
AAA

Luzowanie obostrzeń! Minister zdrowia potwierdził zmiany dot. sytuacji epidemiologicznej

Wiadomości
W czwartek przed godz. 13 na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił plan na następne dwa tygodnie. Rząd postanowił otworzyć galerie handlowe, galerie sztuki oraz muzea.

Decyzja, którą podjęliśmy sprowadza się do przedłużenia zasad bezpieczeństwa etapu odpowiedzialności do 14 lutego. Po tym okresie podejmiemy decyzje, co dalej.”

minister zdrowia

Wszystkie reguły dot. hoteli, zgromadzeń publicznych, zakrycie ust i nosa , punktów gastronomicznych pozostają bez zmian. Zamknięte pozostają też siłownie, baseny itp. - nie dotyczą zawodowych sportowców. Minister potwierdził, że na tę chwilę tylko klasy I-III szkół podstawowych będą nadal uczyć się stacjonarnie. 

Ta sytuacja w Polsce wydaje się być w tej chwili ustabilizowana, ale są 2 ryzyka: jedno dot. sytuacji międzynarodowej, a drugie dot. nowych mutacji wirusa - komentuje Niedzielski.

Minister ogłosił, że kolejne decyzje dot. obostrzeń zapadną w okolicach połowy lutego. 

Otwieramy sklepy w galeriach handlowych - zapowiedział minister Niedzielski. Tym samym od 1 lutego sklepy w galeriach handlowych mogą zostać otwarte. Przedstawiciel rządu poinformował też, że od 1 lutego działać mogą też galerie sztuki i muzea. 

Decyzją Ministra Zdrowia zniesione zostają także godziny dla seniorów obowiązujące do tej pory w tygodniu w godzinach od 10:00 doi 12:00.
 

Kolejne decyzje dotyczące obostrzeń mają być podane za dwa tygodnie. 


Komentarze