Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
14 °C
AAA

Lukas Podolski to debil? Ostre słowa znanego kibica Legii

#Regionalna piłka
screen Górnik Zabrze TV
Od meczu Górnik Zabrze - Legia Warszawa minęło już kilka dni, to nadal czuć emocje związane z tym meczem. Oliwy do ognia dolał Lukas Podolski, który w meczu z mistrzem Polski zdobył swojego pierwszego gola w Ekstraklasie.

Górnik wygrał w Zabrzu 3:2 po bardzo ciekawym meczu. Legia znajduje się w strefie spadkowej i ma tylko 9 punktów. Nie trzeba być znawcą, żeby wiedzieć, iż atmosfera w stołecznym klubie i wokół niego jest zła. Słabą dyspozycję Legii wykorzystał po meczu raz jeszcze Lukas Podolski. Mistrz świata z 2014 roku postanowił odnieść się do haseł kibiców z Warszawy. 

Wszystko zaczęło się jeszcze przed przerwą reprezentacyjną, kiedy na meczu w Warszawie zawisnął baner, który miał zachęcić kibiców Legii do wyjazdu na Górny Śląsk. Napisano m.in., że w Zabrzu jest bieda i śmierdzi. Swoje pięć groszy dorzuciła też jedna z  grup kibicowskich przy Legii, która na Facebooku postanowiła wyśmiać Zabrze, górników i stadion zabrzańskiego klubu. Na ten wpis zareagował po meczu Lukas Podolski. 

- Drodzy Kibice, W chłodny jesienny listopadowy wieczór „ugościliśmy” w Zabrzu Legię Warszawa. Powietrze było czyściutkie, pachniało jedynie miłością do Górnika Zabrze, wyrażoną przez 23 tysiące najlepszych kibiców pod słońcem. Górnik jak na gospodarza przystało, obdarował spadających z królewskiego stolca, upojonych czajkowym fetorem kibiców Legii, trzema ciosami. Ukąsił Janża, Podolski i Kubica. Ohh co to był za wieczór w mieście w którym nie ma Wawelu, ani Długiego Targu, ani gotyckiego rynku. Ale co jest w Zabrzu? Zwycięstwo! 3 punkty, i 3 strzelone Legii bramki. I na nic frustracja i wyzwiska kibiców Legii. Górnik zwyciężył, a Legia przegrała. Dziękuję Wam za ostatni list, z radością odpowiadam i zapraszam na kolejną wizytę w Zabrzu - napisał Podolski na Twitterze.

Kibicie Legii zareagowali na wpis Podolskiego, W mocnych słowach skrytykował go m.in. zawodnik i komentator MMA, Łukasz "Juras" Jurkowski, który od wielu lat współpracuje też z Legią. 

Hej Podolski jesteś debilem. Chyba, że nie masz kontroli nad prowadzeniem konta w SM. Zatrudniając takiego barana potwierdzasz moją tezę - napisał Jurkowski i dodał - Sportowiec klasy światowej powinien być odpowiedzialny również poza areną rywalizacji. Brak szacunku dla rywala na poziomie rynsztoku świadczy o braku tej klasy. Jaranie się tym o równej Jego głupocie. Nie przypominam sobie abym propsował takie coś w Legii. Gratki wygranej KSG.

Internauci pod wpisami zawodnika MMA wielokrotnie podkreślili, że to najpierw kibice Legii obrażali przeciwnika i jego miasto. Przypominali również sytuacje, w których np. spiker klubu "atakował słownie" rywali.