Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Lukas Podolski o Zabrzu: Jest trochę bieda

Wiadomości
Jest trochę bieda, tak to powiem - powiedział po meczu z Radomiakiem Radom Lukas Podolski z Górnika Zabrze.

Górnik Zabrze w 1/32 Pucharu Polski zagrał z Radomiakiem Radom. W meczu wystąpił Lukas Podolski - mistrz świata i były reprezentant Niemiec. Był bohaterem hitowego transferu, o którym mówiła nie tylko cała Polska, ale cały świat. Kibice Górnika wiązali z "Poldim" wielkie nadzieje. Chociaż z czasem niektórzy z nich nabrali dystansu. Powodem była np. dłuższa absencja Podolskiego z powodu kontuzji oraz koronawirusa. Innym powodem jest też jego kariera w niemieckiej telewizji. Były piłkarz m.in. FC Koeln, Bayernu Monachium i Arsenalu jest jurorem w niemieckiej wersji programu "Mam Talent". Nowy nabytek nie zdobył jeszcze oficjalnego gola dla Górnika.

Na szczęście nic nie przeszkodziło w tym, żeby Podolski w środę zagrał w Pucharze Polski. Górnik Zabrze pokonał Radomiaka 2:0 i awansował do dalszej fazy. Po meczu Lukas Podolski udzielił krótkiego wywiadu dla Polsatu Sport. 

Dobry mecz zagraliśmy. Radom trochę cisnął w drugiej połowie, ale to normalne, gdy zespół przegrywa to rzuca wszystkie siły do przodu - powiedział Podolski w rozmowie z reporterem Polsat Sport. Zapytany o swoje zdrowie stwierdził, że powoli wraca do optymalnej dyspozycji -  Jeszcze nie doszedłem do siebie w stu procentach. Myślę, że jak będzie następna przerwa na kadrę, to wrócę na 100 procent - dodał mistrz świata z 2014 roku.

Reporter zapytał się również o to, czy Podolski wychodzi z domu w Zabrzu, czy jednak potrzebuje ochrony. Piłkarz odparł, że czuje się tutaj jak w domu i nie ukrywa się. Mimo że nie ma za dużo rozrywek w Zabrzu -  No znają mnie. Ja nie kryję się. Ludzie cieszą się w Zabrzu, to jest mój dom. Jest trochę bieda, tak to powiem. Ludzie się cieszą, chodzą na stadion. Jest parę sklepów i jest nasz Górnik i ten stadion - mówił Podolski.


Komentarze