Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Litewka o radnych z Sosnowca, którzy dołączyli do Polska 2050. W ilu można być partiach?

We wtorek radni z Sosnowca, w tym Kamil Wnuk ogłosili, że troje z nich dołącza do ruchu Szymona Hołowni. Ich decyzja spotkała się z krytyką ze strony innego sosnowieckiego radnego - Łukasza Litewki.

W środę w Mikołowie przy asyście Hanny Gill-Piątek oraz Michała Kobosko zaprezentowano nowych liderów Polski 2050 w Zagłębiu Dąbrowskim. Przedstawił ich lider z Sosnowca i radny tego miasta Kamil Wnuk.

Liderem powiatu Dąbrowa Górnicza jest radny Piotr Zieliński, liderem Będzina jest radny Marcin Lazar, liderem Jaworzna jest Artur Bereziuk - poinformował Wnuk.

Przypomnijmy, że w styczniu ówcześni liderzy Zagłębia Dąbrowskiego powstającej partii Hołowni postanowili odejść.  Jednym z powodów było pozyskiwanie aktywnych polityków z ugrupowań opozycyjnych oraz brak rozmów z regionalnymi strukturami wewnątrz organizacji. Na serwisie You Tube został opublikowany film, gdzie Robert Stypczyński (były lider z Zawiercia), Dawid Ślusarczyk (były lider z Katowic), Grzegorz Szczęśniak (były lider z Sosnowca), Karol Wilczek (były lider z Dąbrowy Górniczej) oraz Kamila Baran (była liderka Zagłębia) poinformowali, że postanowili odejść z Polska 2050 Szymona Hołowni.

Oprócz Wnuka do ruchu Szymona Hołowni dołączyło też dwóch innych radnych Sosnowca: Paweł Wojtusiak i Łukasz Krawiec. Wszyscy dostali się do RM z listy komitetu "Wspólnie dla Sosnowca", którego twarzą był prezydent Sosnowca - Arkadiusz Chęciński.

Postawę Wnuka, Wojtusiaka i Krawca skrytykował radny Łukasz Litewka. 

Chłopaki to prawdziwi rasowi politycy, którzy nazywają się BEZPARTYJNYMI. Tylko piłkarz Nicolas Anelka zmieniał częściej klub niż oni. Najpierw byli „Niezależni”, potem romans z Kukizem (przeciwieństwo Hołowni, gdzie są ich poglądy?) następnie twór przed wyborami byle by zostać radnymi czyli „Wspólnie dla Sosnowca”, a teraz właśnie wylądowali w Polska2050. Czemu? Bo dziś to jest na fali i z tej partii najłatwiej do koryta. Wszystko w raptem 6 lat, czy oni mają w ogóle jakieś zasady? W tym tempie do 70tki ogarną więcej ekip niż Zenek Martyniuk koncertów w Polsce. Najzabawniejsze jest to, że do wyborów jeszcze 3 lata więc podejrzewam, że oni sami nie wiedzą jeszcze skąd wystartują ”

Łukasz litewka na facebooku

Radny z Zagórza apeluje do mieszkańców, aby nie dali się nabrać nowych członkom Polski 2050 - Drogi Mieszkańcu, nie daj się więcej nabrać. Politykę można uprawiać na dwa sposoby, zapierniczać albo szukać koryta. Smaczku dodaje fakt, że jeden z tych Panów notorycznie wyśmiewa inicjatywy, które podejmujemy na tym profilu - komentuje Litewka.


Komentarze