Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
15 °C
AAA

Letni Ogród Teatralny z publicznością, ale i z ograniczeniami

Wiadomości
22. Letni Ogród Teatralny, organizowany przez Teatr Korez w Katowicach, mimo zagrożenia koronawirusem odbędzie się z udziałem publiczności, ale z limitem do 150 osób. Widzowie muszą dezynfekować dłonie i nosić maseczki.

"Będzie też mierzenie temperatury. Oczywiście nic nikomu nie zrobimy, ale jeśli ktoś będzie miał powyżej 37 stopni, zostanie rzucony na glebę i skuty" – zapowiedział dyrektor Teatru Korez Mirosław Neinert podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Cieszący się od lat ogromną popularnością festiwal prezentuje spektakle o lżejszej, stosownej dla wakacyjnej pory tematyce, które są prezentowane w plenerze – w podcieniach Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów. Słynął m.in. z długich kolejek po bilety, w których zawiązywały się nieraz więzi towarzyskie. Tym razem – po raz pierwszy – bilety na spektakle dla dorosłych będą sprzedawane za pośrednictwem internetu. "Przez lata nie chcieliśmy tego robić, głównie z powodów towarzyskich i sprawiedliwości społecznej, ale nie mieliśmy wyboru" – przyznała dyrektor organizacyjna Agnieszka Rybicka.

Z kolei bezpłatne wejściówki na spektakle dzieci, czyli Letnią Grządkę Teatralną, będą wydawane tylko w kasie Teatru Korez w dniu podanym przy każdym wydarzeniu. Dopuszczalne są rezerwacje telefoniczne, z obowiązkiem odbioru wejściówek w terminie wyznaczonym podczas rozmowy.

Spektakle zaprezentują w lipcu i w sierpniu w Katowicach: Teatr Capitol z Warszawy, Teatr Polonia z Warszawy, Agencja Artystyczna Makula, Teatr Animacji z Poznania, Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego w Katowicach w koprodukcji z Teatrem Korez, Teatr Bagatela im. T. Boya-Żeleńskiego z Krakowa, Teatr KTO z Krakowa, a także Kabaret Hrabi.

Prezydent Katowic Marcin Krupa podkreślił, że festiwal ma swoich wiernych widzów, którzy nie wyobrażają sobie lata w mieście bez teatru. Zwrócił uwagę, że spektakle są prezentowane w plenerze, gdzie ryzyko zakażenia jest mniejsze. "Musimy wrócić do normalności, mieszkańcy są głodni takich wydarzeń" - powiedział.

Pierwszy spektakl tegorocznego Letniego Ogrodu Teatralnego odbędzie się 4 lipca, ostatni – 30 sierpnia. (PAP)


Komentarze