Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Łaziska Górne: od 3 lat znęcał się nad żoną

Wiadomości
Policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który od ponad 3 lat miał znęcać się nad swoją żoną. Mieszkaniec Łazisk Górnych regularnie wyzywał i obrażał kobietę. Nie stronił także od przemocy fizycznej. W zeszły piątek groził małżonce pozbawieniem życia.

O niepokojącej sytuacji mieszkanki Łazisk Górnych policjanci dowiedzieli się od jej znajomej. To ona, gdy dowiedziała się o niepokojącej sytuacji w domu kobiety od razu zawiadomiła mundurowych, którzy błyskawicznie udali się na miejsce zgłoszenia. Wewnątrz zastali pijanego 50-latka, który niewiele wcześniej, trzymając w ręce kuchenny nóż, groził żonie, że ją zabije.

Jak ustalili policjanci, napięta sytuacja między małżonkami miała miejsce już od długiego czasu. Jak ustalili śledczy, mężczyzna co najmniej od połowy 2017 roku regularnie wyzywał i ubliżał kobiecie. Wielokrotnie też miał szarpać, popychać i niepokoić małżonkę. Akta sprawy wskazują także, że na początku czerwca br. mężczyzna w przypływie agresji uderzył żonę pięścią w twarz powodując rozległe obrażenia.

Zatrzymany 50-latek wczoraj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie. Wcześniej jednak policjanci z komisariatu w Łaziskach Górnych przesłuchali agresora i przedstawili mu zarzuty znęcania się oraz uszkodzenia ciała. Wystąpili też do prokuratora z wnioskiem o zastosowanie środków zapobiegawczych, których nadrzędnym celem jest ochrona pokrzywdzonej domową przemocą do czasu rozprawy przed sądem. Prokurator nie miał żadnych wątpliwości w tym zakresie i wydał wobec 50-latka postanowienie o policyjnym dozorze, nakazie opuszczenia mieszkania oraz zakazie zbliżania się do żony na odległość mniejszą niż 10 metrów.

Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 5 lat.

foto: KMP Mikołów


Komentarze