Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
8 °C
AAA

Kukiz zapowiada spotkanie Kaczyńskiego z szefem śląskiej Solidarności. Powodem górnictwo

screen PiS
Poseł Paweł Kukiz, który sam pochodzi ze Śląska Opolskiego, nie ukrywa, że problemy związane z Górnym Śląskiej i transformacją energetyczną są mu bliskie. W rozmowie z Silesia24 zapowiedział, że dojdzie do spotkania Jarosława Kaczyńskiego z przewodniczącym Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność, Dominikiem Kolorzem.

Paweł Kukiz w rozmowie z Pawłem Kmiecikiem stwierdził, że nie musi zabiegać o spotkania z prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Aktualna sytuacja w Sejmie i współpraca PiS-u z Kukiz'15 sprawia, że Kukiz "po prostu umawia się" - Mam taki komfort, że nie musze zabiegać o spotkanie, tylko umawiam się - twierdzi Kukiz. Były kandydat na prezydenta Polski postanowił wykorzystać swoje wpływy i umówił spotkanie Kaczyńskiego z szefem Solidarności w woj. śląskim, Dominikiem Kolorzem.

W najbliższych dniach odbędzie się spotkanie Jarosława Kaczyńskim z Dominikiem Kolorzem i ze mną w sprawach dotyczących naszego Śląska. Chodzi o takie rzeczy jak na przykład transformacja energetyczna. Jak nasz przemysł, jak nasza tożsamość”

Paweł Kukiz z s24

To za wcześnie, żeby mówić o szczegółach. Chcemy wspólnie rozmawiać z panem prezesem i Dominikiem Kolorzem i przekonać pana prezesa do zwrócenia większej uwagi na problem węgla, na problem Śląska - dodał Paweł Kukiz.

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO: