Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Księża ufundowali laptopy do nauki zdalnej

50 laptopów, ufundowanych przez księży diecezji sosnowickiej, trafi do szkół specjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Będzinie, Czeladzi, Jaworznie, Wolbromiu i Olkuszu. Sprzęt posłuży uczniom do nauki zdalnej.

"To dar serca, którym księża chcą nie tylko okazać solidarność z uczniami - to realna odpowiedź na realne potrzeby" - wskazał w sobotę ks. Przemysław Lech z biura prasowego diecezji sosnowieckiej.

Przekazanie laptopów odbędzie się w siedzibie sosnowieckiej kurii w najbliższą środę, trzy dni po obchodzonym w Kościele 6 grudnia wspomnieniu św. Mikołaja - patrona m.in. dzieci, tradycyjnie kojarzonego z upominkami dla najmłodszych.

Inicjatywa sosnowieckich księży oraz miejscowego biskupa Grzegorza Kaszaka to również odpowiedź na wezwanie przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, który apelował o pomoc dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Jak wskazują przedstawiciele sosnowieckiej kurii, pandemia zmieniła wiele dziedzin codziennego życia, a edukacja i funkcjonowanie szkolnictwa stanęło przed nowymi, niespotykanymi wcześniej wyzwaniami i ograniczeniami - branie udziału w lekcjach wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu.

Obecnie nie zawsze jest możliwe, aby każde dziecko w tym samym czasie uczestniczyło w lekcjach. Jest to problem szczególnie istotny w wielodzietnych rodzinach, niedysponujących odpowiednią ilością komputerów czy smartfonów. Rodzice stanęli przed problemem, jak stworzyć swoim pociechom warunki do dalszej nauki i rozwoju"

- napisał ks. Przemysław Lech, wyjaśniając genezę inicjatywy sosnowieckich księży.

Laptopy trafią do ośmiu placówek edukacyjnych. To Zespół Szkół Specjalnych w Olkuszu, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 30 w Sosnowcu, Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej, Zespół Szkół Specjalnych w Czeladzi, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jaworznie, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Wolbromiu oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Będzinie.(PAP)


Komentarze