Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
12 °C
AAA

Krzysztof Mejer wystartuje w wyborach na prezydenta Rudy Śląskiej

Wiadomości
I zastępca śp. Grażyny Dziedzic chce kontynuować dzieło zmarłej pani prezydent Rudy Śląskiej. Krzysztof Mejer ogłosił, że wystartuje w wyborach przedterminowych.

Krzysztof Mejer ostatecznie zrobił to, co zapowiedział w rozmowie z naszym portalem. Ogłosił swoją kandydaturę w przedterminowych wyborach na prezydenta Rudy Śląskiej.

- Szanowni Państwo, to już postanowione! Zamierzam kandydować w przedterminowych wyborach na prezydenta Rudy Śląskiej - poinformował na swojej stronie Facebookowej.

- Wbrew pozorom ta decyzja nie przyszła mi łatwo, choć wiele osób brało mnie za „pewniaka”. Odbyłem w tej sprawie wiele spotkań, rozmów i konsultacji, bo od moich osobistych ambicji ważniejsze jest dla mnie dobro Rudy Śląskiej i polityczny spokój, na który zasługują mieszkańcy. O mojej decyzji ostatecznie przeważyły jednak rekomendacje od osób, które uważam za samorządowe autorytety, a także to, jak wiele pozytywnych sygnałów otrzymałem od Państwa oraz dotychczasowych współpracowników - komentuje swoją decyzję.

Mejer współpracował ze śp. Grażyną Dziedzic od 2011 roku, a w ostatnich latach był jej I zastępcą. Ruch Samorządowy Tak! Dla Polski oraz Związek Miast polskich apelował, żeby Krzysztof Mejer został komisarzem miasta, ale ostatecznie premier wybrał na to stanowisko Jacka Morka. 

Tym samym plan wystawienia jednego kandydata w wyborach przedterminowych nie wypalił. Konfederacja również dzisiaj ogłosiła, że kandydatką tej formacji na urząd prezydenta Rudy Śląskiej będzie Bożena Modzelewska. Swoją chęć uczestniczenia w walce o fotel prezydenta ogłosiło już dwóch innych możliwych kandydatów z niezależnych środowisk. Prawo i Sprawiedliwość również wystawi jednego kandydata (a może nawet dwóch). Nadal nie wiadomo co z PO, Lewicą i Polską 2050. Te ugrupowania mogą ze sobą współpracować i poprzeć innego kandydata lub wystawić swojego.

I tura wyborów przeprowadzona zostanie 11 września.