Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Koronawirus w bytomskiej szkole!

Miasta
Są pierwsze przypadki koronawirusa w bytomskiej szkole. Zakażonych jest dwóch pracowników Szkoły Podstawowej nr 42. Uczniowie, którzy mieli kontakt z osobą, u której potwierdzono pozytywny wynik testu oraz ich najbliżsi, zostali objęci kwarantanną. Łącznie w domach zostanie 14 uczniów - informuje bytomski UM.

d poniedziałku, 5 października, w klasie, w której pojawił się przypadek zakażenia, uruchomione zostanie zdalne nauczanie. Na obecną chwilę wszyscy nauczyciele są zdrowi, a szkoła funkcjonuje normalnie - mówi Piotr Bibiela, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 42.

Jak zaznacza dyrektor placówki, budynek jest w ciągu dnia wielokrotnie dezynfekowany, pomieszczenia regularnie wietrzone. Ponadto w szkole obowiązuje noszenie maseczek, a zajęcia zostały tak zorganizowane, aby grupy uczniów poszczególnych klas nie mieszały się ze sobą. 

Nie zostaliśmy z tym problemem sami. Jesteśmy w stałym kontakcie z rodzicami uczniów, sanepidem oraz władzami miasta, które zaoferowały nam pomoc i wsparcie. Mamy nadzieję, że sytuacja szybko wróci do normy – mówi Piotr Bibiela.


Komentarze