Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

Urząd Marszałkowski - nie zapominamy o smogu [Wideo]

#EkoSilesia
Foto: Screenshot z konferencji on-line na Facebooku / Śląskie. Pozytywna energia
Urząd Marszałkowski zorganizował konferencję poświęconą walce ze smogiem. W czasie spotkania odbyła się debata „Działania antysmogowe w województwie śląskim i sposoby ich finansowania”, poświęcona m.in. tematyce smogu, w tym możliwości pozyskania dofinansowania na ten cel.

Projekt InfoSMOG-MED realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w partnerstwie ze Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz z Instytutem Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach.
 

Jego głównym celem jest stworzenie elektronicznej platformy i aplikacji mobilnej, informujących o stanie jakości powietrza wraz z systemem komunikacji dla mieszkańców oraz podmiotów leczniczych z terenu województwa śląskiego.

Na konferencji wystąpił m.in. Jakub Chełstowski - Marszałka Województwa Śląskiego oraz Izabela Domogała - Członek Zarządu Województwa Śląskiego.
 

Tworzymy dobre projekty, które są odpowiedzią na to, co dzisiaj narzuca nam rzeczywistość - powiedział marszałek województwa śląskiego.

Ponadto prowadzona jest kampania informacyjno-edukacyjna pn. „Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre”, zwiększająca świadomość mieszkańców województwa i dotycząca negatywnego wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie, jak również zachowań proekologicznych i prozdrowotnych.  

Smog, to problem który towarzyszy nam od lat, z pewnością będziemy się z nim borykać. Myślę, że COVID-19 uświadomił nam jakość życia - to jak bardzo chcemy żyć. Życie w czystym środowisku z pewnością jest dla nas ważną perspektywą - podsumował Jakub Chełstowski.