Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
3 °C
AAA

Kondolencje metropolity katowickiego dla Biskupa i wszystkich wiernych diecezji Nicea

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc skierował telegram do biskupa Nicei Andre Marceau w związku z tragicznym czwartkowym zamachem terrorystycznym w tamtejszej bazylice Notre Dame, gdzie nożownik zabił 3 osoby.

21-letni imigrant z Tunezji podciął gardło kobiecie i śmiertelnie ranił 45-letniego kościelnego świątyni. Druga poważnie ranna kobieta uciekła z kościoła do pobliskiej kawiarni i po kilku minutach zmarła. Sprawcę, który wykrzykiwał "Allahu Akbar", zatrzymano.

W telegramie skierowanym do biskupa Nicei abp Skworc powierzył Bożemu miłosierdziu ofiary "przerażającego aktu przemocy", ich rodziny, a także wszystkich dotkniętych tą tragedią.

Nasz ból jest tym większy, że dotyczy ona osób modlących się i posługujących na co dzień w kościele. Dramat ten poruszył nas tym bardziej, że w diecezji nicejskiej od wielu lat pełnią duszpasterską posługę księża z archidiecezji katowickiej, w tym trzech w samej Nicei

podkreślił.

W tym trudnym czasie żałoby przesyłam Księdzu Biskupowi, tamtejszemu Kościołowi i społeczeństwu, wyrazy jedności Kościoła katowickiego, jego duchownych, osób konsekrowanych i wiernych świeckich, powierzając w tych chwilach Chrystusowi zmartwychwstałemu naszą nadzieję i wiarę, że "w życiu i śmierci należymy do Pana"

napisał w telegramie abp Wiktor Skworc. (PAP)

Foto: Biuro Prasowe Archidiecezji Katowickiej


Komentarze