Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
6 °C
AAA

Koncert upamiętniający 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

13 grudnia w Sosnowcu odbędzie się niesamowity koncert upamiętniający 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W wydarzeniu pod nazwą „JA PŁONĘ" wezmą udział znakomici muzycy.

13 grudnia o godz. 19.00 na scenie zlokalizowanej na Placu Papieskim w Sosnowcu-Zagórzu zaprezentują się: Martyna Jakubowicz, Małgorzata Ostrowska (Lombard), Janusz Panasewicz (Lady Pank), Wojciech Waglewski (VooVoo), Robert Matera (Dezerter), Mietall Waluś (Negatyw, Lenny Valentino), Tomasz Organek oraz gość specjalny Zbigniew Hołdys.

Za całość aranżacji i oprawy muzycznej, z wykonaniem na żywo programu koncertu, odpowiedzialny jest wybitny producent muzyczny Marcin Bors.

W grudniu 1981 roku dla milionów Polaków czas się zatrzymał, a wolność została radykalnie ograniczona. Represje władzy, strajki, demonstracje uliczne, sankcje i embargo nałożone na nasz kraj, godzina policyjna, kryzys ekonomiczny, puste półki sklepowe - to wszystko określało codzienne życie w Polsce pierwszej połowy lat osiemdziesiątych. Jedną z nielicznych ostoi niezależności, pomimo cenzury, stała się muzyka.

13 grudnia na Placu Papieskim artyści wykonają kultowe utwory, przekazujące atmosferę czasu, kiedy muzyka była jedną z nielicznych wolnych forum wypowiedzi. Usłyszymy m.in. „Obracam w palcach złoty pieniądz",  „W domach z betonu", „Spytaj milicjanta", „Wojna grubych z chudymi". „Najmniejszy oddział świata" czy „Fabryka małp".

Specjalny repertuar zaprezentuje Zbigniew Hołdys, jeden z najwybitniejszych autorów tamtych czasów, który w ramach swojej działalności w zespole Perfect czy też tak kultowych projektach jak „I Ching" oraz „Świnie" zaznaczył się w sposób wybitny w historii polskiej muzyki tamtego okresu.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Bilety na www.sosnowiec.pl

 


Komentarze