Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
14 °C
AAA

Kompletnie pijany mężczyzna przyszedł na cmentarz i zniszczył pomnik

Wiadomości
Kompletnie pijany mężczyzna w dniu Wszystkich Świętych postanowił odwiedzić cmentarz w stanie upojenia. Niestety przez jego nieuwagę i stan nietrzeźwości doprowadził do zniszczenia pomnika. Ledwo stojąc na nogach wyłamał tablicę nagrobkową.

1 listopada 2021 roku, przed godziną 14.00 oficer dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mężczyzny poruszonego zachowaniem jednej z osób odwiedzających groby w dniu Wszystkich Świętych. Jak się okazało w jednym z sektorów na cmentarzu komunalnym pojawił się kompletnie pijany mężczyzna, który najpierw oparł się o tablicę nagrobkową, gdyż ledwo stał na nogach, po czym zachwiał i przewrócił wyłamując ją.

Mężczyzna po chwili wstał, zachwiał się ponownie i przewrócił na pomnik stojący obok. Tym samy potłukł znicze i rozlał wosk na płytę nagrobną.

Zanim na miejsce przybył patrol, pijany wandal zdążył zniknąć w tłumie, jednakże dokładny opis wyglądu mężczyzny pomógł mundurowym błyskawicznie go odnaleźć. 51-latek został zatrzymany już poza terenem cmentarza i doprowadzony do policyjnej celi, gdzie do dzisiaj trzeźwiał.

Rodziny bliskich spoczywających w miejscu, gdzie doszło do dewastacji nagrobków szacują straty, a policjanci wkrótce przesłuchają mężczyznę.

źródło: KMP Żory