Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
8 °C
AAA

Kolejnych 16 chorych na COVID-19 relokowanych do szpitali w innych województwach

Wiadomości
16 chorych na COVID-19 z woj. śląskiego zostało w ostatniej dobie przewiezionych do szpitali poza regionem – w Chrzanowie, Miechowie, Opolu, Radomsku i Pajęcznie – poinformowała w środę rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 1863 przypadkach zakażenia koronawirusem w woj. śląskim. To drugi wynik po woj. mazowieckim (2157) i daleki od ubiegłej środy, kiedy dzienna liczba zakażeń była najwyższa w regionie od początku pandemii – 6092. Wykonano blisko 9 tys. testów.

W szpitalu tymczasowym działającym w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach leczono w środę 306 pacjentów, w tym 29 na respiratorach, a w placówce w Pyrzowicach – 80 osób, w tym 9 ze wsparciem respiratora.

Na 689 wyjazdów zespołów ratownictwa medycznego w ostatniej dobie 433 to były tzw. wyjazdy covidowe. Punkty szczepień w regionie zamówiły w tym tygodniu 126 tys. 390 dawek preparatów przeciw COVID-19. Według zapowiedzi przedstawicieli resortu zdrowia w tym tygodniu do śląskich punktów szczepień ma trafić dodatkowe 30 tys. dawek, ze względu na trudną sytuację epidemiczną w regionie i potrzebę przyśpieszenia procesu szczepień. Dotychczas mieszkańcom regionu podano 731 387 dawek, a dwie dawki przyjęło 222 808 osób.

Liczba łóżek przygotowanych dla chorych na COVID-19 w szpitalach woj. śląskiego to 5188, wolnych pozostaje 736, a także 442 łóżka respiratorowe, wolne są 44 miejsca.

(PAP)


Komentarze