Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
9 °C
AAA

Kolejny transport z darami z Zabrza wyruszył na Ukrainę

fot. UM Zabrze
Dzięki współpracy Zabrza z włoskim miastem partnerskim Rovereto i sąsiednim Volano zorganizowany został kolejny transport ze wsparciem do Równego, położonego w objętej konfliktem zbrojnym Ukrainie.

Transportu darów, które dotrą z Zabrza do Ukrainy kolejny raz podjął się osobiście Volodymyr Petriv, dyrektor Teatru Muzycznego i Dramatycznego w Równem. Podziękował on także za pomoc, która nieustannie dociera do jego miasta z Zabrza – w tym szczególnie za wsparcie zorganizowane przez zaprzyjaźniony Teatr Nowy.
Wśród darów znalazły się produkty pierwszej potrzeby: środki higieniczne, odzież i produkty spożywcze o długiej dacie przydatności. Dzięki wsparciu Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i Fundacji „Psitul mnie” nie zabrakło także karmy i artykułów dla zwierząt.

Jak podkreślają pracownicy Centrum Organizacji Pozarządowych nieustannie trwa zbiórka darów, które zostaną przekazane na pomoc Ukrainie, a potrzeby wciąż są ogromne.

Na liście najpotrzebniejszych rzeczy znajdują się m.in.: olej do smażenia, mleko, konserwy mięsne i pasztety, gotowe dania w słoikach i puszkach, dania instant, kasza gryczana (to podstawa tradycyjnego żywienia się Ukraińców, odpowiednik polskich ziemniaków), mąka, kawa czarna i rozpuszczalna, papier toaletowy.

Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu przyjmuje dary od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00, w siedzibie przy ul. Brodzińskiego 4 w Zabrzu.

 

Źródło: UM Zabrze