Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

Kolejne kilometry ścieżek rowerowych w Siemianowicach Śląskich

W Siemianowicach Śląskich regularnie rozbudowywana jest infrastruktura rowerowa, która ma zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki dla rowerzystów.

W ubiegłym miesiącu informowaliśmy o rozpoczęciu budowy trasy rowerowej, wiodącej od Parku Miejskiego, ulicami: PCK, Obwodową, Cmentarną, Szybu Pszczelnik, aż do parku Pszczelnik i ulicy Stara Szosa. Obecnie przystąpiono do budowy kolejnej ścieżki, która będzie przebiegała od ulicy Bańgowskiej, przez os. Bańgów (ul. Skłodowskiej), ulicą Zachodnią do skrzyżowania z ulicą Krupanka. Finał prac związanych z budową tych ścieżek zaplanowano na trzeci i czwarty kwartał bieżącego roku.

Nowe trasy rowerowe budowane są w ramach drugiego etapu zadania inwestycyjnego pn. „Wsparcie mobilności miejskiej – projekt udogodnień dla wykorzystujących rower w mieście Siemianowice Śląskie”, obejmującego m. in. budowę czterech ciągów ścieżek rowerowych komunikujących ze sobą główne dzielnice miasta o łącznej długości ok. 10 km. Inwestycja realizowana jest przy wsparciu środków unijnych, pozyskanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Źródło: UM Siemianowice Śląskie


Komentarze