Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
7 °C
AAA

Kolejna rapowa reklama Katowic!

Miasta
Katowice to jedno z największych źródeł polskiej kultury hip-hopowej. Architektura i środowisko tego miasta od lat jest wielką inspiracją dla czołowych raperów w naszym kraju. Nawet dla tych, którzy nie wywodzą się z Górnego Śląska.

W Katowicach swoje klipy do numerów nagrywało wielu czołowych polskich raperów, oprócz oczywiście legend tego regionu, czyli Paktofoniki czy Grubsona. Ulice i budynki tego miasta są dla nich inspiracją nie tylko w pisaniu tekstów, ale również w tworzeniu klipów.

W ostatnim czasie teledysk z Katowicami wypuścił jeden z najbardziej rozpoznawalnych raperów w Polsce - Marcin Gutkowski, który występuje pod ksywką Kali. Jego kariera trwa już 20 lat. Pochodzący z Krakowa twórca rozpoczął swoją muzyczną przygodę z grupą Intoksynator. Następnie był jednym z fundamentów grupy Firma, która uznawana jest już za klasykę polskiego hip-hopu. Od 10 lat rozwija swoją solową karierę i idzie mu naprawdę dobrze. Jego utwór 30 KMH był w 2018 roku jednym z najchętniej słuchanych przebojów na polskim YouTube. 

CZYTAJ TAKŻE - Kolejna gwiazda muzyki z Katowic?

Na początku grudnia wypuścił klip "Droga Koguta", który ma promować nową płytę pod tym samym tytułem. Teledysk został nakręcony w dwóch, najważniejszych miastach dla Kaliego: Krakowie i Katowicach. W pierwszej części produkcji raper występuje w mieście, z którego pochodzi, ale już druga część to widok na piękną panoramę Katowic, gdzie aktualnie mieszka. Raper występuje na punkcie widokowym nad Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Wszystko dzieje się pod osłoną nocy, dlatego świetnie widać m.in. Spodek oraz śródmieście stolicy woj. śląskiego.

Teledysk w 11 dni nabił już 2 miliony wyświetleń.


Komentarze