Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
22 °C
AAA

Kobieta zlekceważyła znak stopu. Dwie osoby w szpitalu

Wiadomości
Tarnogórscy policjanci przeprowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Bytomskiej i Gliwickiej w Boniowicach. Kierująca renault zlekceważyła znak STOP i wjechała na skrzyżowanie. Tam zderzyła się z prawidłowo jadącym mercedesem. W efekcie dwie osoby trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło około godziny 5.30 na skrzyżowaniu ulicy Bytomskiej i Gliwickiej w Boniowicach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 42-letnia kierująca samochodem osobowym marki Renault Megane, nie zastosowała się do znaku „stop” i wjechała na skrzyżowanie, nie udzielając pierwszeństwa przejazdu 46-letniemu kierującemu mercedesem.

Czytaj także: kolizja trzech ciężarówek w Tarnowskich Górach

W wyniku zderzenia pojazdów, kierująca renaultem i jej 51-letni pasażer odnieśli obrażenia i trafili do szpitali. Kierowcy samochodów byli trzeźwi. Utrudnienia na drodze trwały około trzech godzin. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniać będzie miejscowa prokuratura we współpracy z tarnogórską jednostką policji.

Policjanci apelują - pamiętajmy! Znak B-20 „STOP” wskazuje, że kierujący pojazdem dojeżdżając do skrzyżowania, zanim na nie wjedzie, musi się zatrzymać. Gdy kierujący wjeżdża na drogę z pierwszeństwem przejazdu, to musi ustąpić pierwszeństwa pojazdom poruszającym się po tej drodze.

Foto: Policja Tarnowskie Góry


Komentarze