Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
6 °C
AAA

Klaudia Jachira krytykuje władze Koalicji Obywatelskiej [WIDEO]

Wiadomości
Klaudia Jachira, posłanka Koalicji Obywatelskiej, to na pewno jedna z najbardziej barwnych postaci trwającej kadencji w Sejmie. Często krytykowana jest nie tylko przez swoich przeciwników politycznych, ale również przez koleżanki i kolegów ze swojego ugrupowania. Tym razem to Jachira postanowiła sprowadzić na ziemię "swoich przełożonych".

Klaudia Jachira, jako jedna z nielicznych z Koalicji Obywatelskiej, głosowała przeciwko projektowi ustawy, który zakładał m.in. podwyżkę pensji poselskich, ministrów oraz zwiększenie subwencji partyjnych. Z początku była krytykowana przez "najważniejsze" twarze Koalicji Obywatelskiej za to, że nie głosowała według ustaleń. Jednak ostatecznie okazało się, że to ona miała rację po tym, gdy lider Platformy Obywatelskiej i szef klubu KO Borys Budka publicznie przyznał się do błędu i zachęcił senatorów do odrzucenia projektu. Ale to nie poprawiło sytuacji wewnątrz tego ugrupowania.

Wiele się mówi, że najprawdopodobniej Borys Budka przestanie pełnić funkcję szefa klubu parlamentarnego, aby mógł skupić się na przewodniczeniu w Platformie Obywatelskiej. Ta zaś od dawna przeżywa ogromny kryzys i na pewno nie pomogą jej prywatne aspiracje Rafała Trzaskowskiego i budowanie nowej partii przez Szymona Hołownię. Dosyć olbrzymi kamień do ogrodu Budki, Schetyny czy też Lubnauer (czyli najważniejszych osób w KO) wrzuciła też Klaudia Jachira.

Chwilę po słynnym głosowaniu, Klaudia Jachira prosiła delikatnie swoje koleżanki i swoich kolegów do wycofania się z pomysłu. Ale teraz wytoczyła działo sporego kalibru. W piątek wieczorem na swoim facebookowym fan page'u opublikowała film, który jednocześnie jest apelem skierowanym do Koalicji Obywatelskiej. I chociaż nie wymienia żadnych nazwisk, nie trudno domyślić się, że chodzi jej o osoby decyzyjne w tej koalicji. W swoim występie prosi przede wszystkim o jedno: aby Koalicja Obywatelska nie milczała. Według Jachiry nikt nie przeprosił "niepokornych posłów", którzy głosowali przeciwko podwyżkom. Ponadto nadal omija się ich we wspólnych ustaleniach. Jachira podkreśla nawet, że młodym politykom nie pozwala się występować na konferencjach prasowych oraz w najważniejszych programach publicystycznych - i także - nie mogą przedstawiać własnych projektów ustaw. 

Rzadko słyszy się, aby szeregowy poseł publicznie krytykował "swoich przełożonych". Ale najwidoczniej Klaudia Jachira nie ma z tym problemu, aby wytknąć im błędy, które osłabiają rolę opozycji w polskim parlamencie. 

fot. Klaudia Jachira


Komentarze