Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
13 °C
AAA

Kiedy istniejące życie staje się mniej ważne od… powstającego życia?

Wiele słyszy się teraz ponownie o kontrowersyjnej decyzji polskiego Trybunału Konstytucyjnego, a mianowicie o temacie dotyczącym aborcji.

We wrześniu śmierć poniosła młoda kobieta, która w 22. tygodniu ciąży trafiła do szpitala z bezwodziem. Polskie prawo aborcyjne sprawiło, że lekarze czekali na obumarcie płodu. Kobieta zmarła w wyniku wstrząsu septycznego.

„Jej serce też biło” – Strajk Kobiet pod takim hasłem zapowiedział protesty, Polki znowu wyszły na ulicę…

Jakiś czas temu pewien mężczyzna stanął przed sądem za zamordowanie swojej żony, która była w zaawansowanej ciąży. Odpowiada za śmierć jednej osoby - nie dwóch. Przecież ta kobieta nosiła pod sercem życie.

Stawiam sobie zatem w głowie pytanie: Dlaczego mężczyzna nie odpowiada za podwójne zabójstwo, skoro według polskiego prawa życie zaczyna się już od momentu poczęcia?

Kobieta nie może usunąć ciąży, nawet dwutygodniowej - bo to jest już ludzkie życie, ale mężczyzna zabijający swoją żonę, która była w 6 miesiącu ciąży oskarżony zostaje o morderstwo tylko jednej osoby? To wtedy już nie ma mowy o tym, że zamordował kolejnego człowieka? HIPOKRYZJA. KONTROWERSJA. SKANDAL.

Prawicowi politycy stanowczo twierdzą, że życie zaczyna się w momencie poczęcia. Dlaczego zatem polskie prawo otacza opieką dziecko w chwili urodzenia? HIPOKRYZJA. KONTROWERSJA. SKANDAL.

Powtórzę zatem jeszcze raz: skoro życie zaczyna się już w chwili zapłodnienia, to dlaczego tym samym sposobem rozpoczęte przez prawicę wypłacanie 500+ nie zostaje przyznawane już od tego momentu? Przecież wtedy mówimy o istnieniu dziecka. HIPOKRYZJA. KONTROWERSJA. SKANDAL.

Aborcja w Polsce była, jest i będzie kontrowersyjnym tematem. Luki prawne i wyżej opisane sytuacje są na to dowodem. Polki będą wychodzić na ulice i będą walczyć o swoje prawa. Nikt, żaden rząd nie będzie ingerował w kobiece ciało. Żaden polityk nie będzie decydował o tym, kiedy kobieta powinna, a kiedy nie powinna zostać matką.

Na koniec chcę jedynie dodać, że zawsze będę za życiem. Tym już istniejącym, myślącym, czującym.

Siła jest kobietą. Niech to w końcu dotrze do rządzących w tym kraju.