Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Kibolska zadyma na urodzinach GKS-u Tychy [FOTO]

#Regionalna piłka
Podczas wczorajszego meczu GKS Tychy - Radomiak Radom, kibice postanowili zgromadzić się pod stadionem. Zamiast świętować zwycięstwo swojej drużyny, która wygrała 1:0 i obchodziła w tym dniu swoje 50-te urodziny, kibole postanowili wdać się w zamieszki z policją.

Jak informuje policja, pod stadionem GKS-u Tychy łącznie zebrało się około 200 osób. Wznosili okrzyki oraz odpalali race dymne. Mimo wydawanych przez mundurowych komunikatów o postępowanie zgodnie z istniejącym prawem i próśb o rozejście się, zebrana grupa kibiców nie reagowała. Przypomnijmy, że w czasie trwającej pandemii koronawirusa, liczne zgromadzenia są zakazane. 

Dodatkowo, uczestnicy na widok mundurowych, którzy dążyli do ustalenia ich tożsamości, rozbiegli się w kierunku Parku Niedźwiadków. Jedna z grup pseudokibiców dążyła do konfrontacji z policjantami - informuje polcija. Jednak szybkie wsparcie i działania mundurowych zapobiegło eskalacji ich agresji - podaje tyska policja. 

Policja będzie prowadzić działania, w celu ustalenia szczegółów dotyczących zdarzenia. 

Podczas zabezpieczenia mundurowi wylegitymowali łącznie 92 uczestników. W związku z ujawnionymi wykroczeniami sporządzili 24 wnioski o ukaranie do sądu oraz nałożyli 62 mandaty zarówno porządkowe, jak i dotyczące naruszeń przepisów związanych z obowiązującymi obostrzeniami w związku z wystąpieniem stanu epidemii - informuje tyska policja. 

foto: KMP Tychy


Komentarze