Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
14 °C
AAA

Katowicki Dzień Seniora wraca po rocznej przerwie

Szczudlarze, muzyczne hity i spektakl teatralny – wielkimi krokami zbliża się „Katowicki Dzień Seniora”. Impreza wraca do miasta po rocznej przerwie.

Tegoroczny Dzień Seniora odbędzie się w poniedziałek, 27 września 2021 r. na katowickim Rynku (w godz. 11.00-14.00).

Pośród wielu atrakcji, które znalazły się w programie imprezy, będzie można m.in.: usłyszeć największe włoskie przeboje w wykonaniu Marco Boccino, pobawić się podczas występów estradowych, zobaczyć plenerowe widowisko „Teatr Gry i Ludzie”, zrobić zdjęcia ze szczudlarzami, wziąć udział w konkursach, a nawet spróbować przygotowanego specjalnie na tę okazję poczęstunku.

Podczas trwania imprezy, będzie także możliwość zapoznania się z ofertą programu „Aktywni Seniorzy 60+”, wyrobienia Katowickiej Karty Mieszkańca, czy zaszczepienia się przeciw COVID-19.

Wydarzenia towarzyszące

Dzień wcześniej, 26 września w siedzibie Stowarzyszenia FAMI.LOCK, w Katowicach przy ul. 3-go Maja, o godzinie 17.00, odbędzie się koncert ballad i romansów rosyjskich w wykonaniu Aleksandra Marce.

Kolejna impreza zaplanowana jest na 27 września – w siedzibie TEATRU BEZ SCENY, Katowice ul. 3-go Maja 11, godzina 17.00, wystawiona zostanie komedia pt. „Szczęście".

Z kolei we wtorek 28 września o godzinie 14.00 zapraszamy do kina Światowid na projekcję amerykańskiej komedii pt. „Jak wywołałem byłą żonę".

Również we wtorek 28 września o godzinie 19.00 w siedzibie Stowarzyszenia FAMI.LOCK przy ul. 3-go Maja 11 w Katowicach koncert „Na Bosso" w wykonaniu Doroty Chanieckiej.

Nadchodzące atrakcje nie ograniczają się jedynie do Dnia Seniora. Prezydent Katowic zaprasza również do udziału w Biesiadach Senioralnych. Wydarzenia składające się na katowicką Senioradę odbędą się:

-29 września, od godziny 15.00 w Miejskim Domu Kultury „Południe", przy ul. Boya Żeleńskiego 83;

-13 października, od godziny 15.00 w Miejskim Domu Kultury „Koszutka" Filia „Dąb", przy ul. Krzyżowej 1.

Tegoroczna edycja Biesiad ma na celu wszechstronną integrację katowickich Seniorów wewnątrz dzielnic, jak i w obrębie całego miasta. W tym sezonie szczególną uwagę kładziona jest na promocję śpiewu i wspólnego śpiewania.

 

Pierwszeństwo udziału w każdej z Biesiad mają mieszkańcy dzielnicy, w której będzie ona zorganizowana. Zapisy na biesiady przyjmowane są telefonicznie pod numerami  601 595 058 oraz 530 106 730.