Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
19 °C
AAA

Katowice mają nowego wiceprezydenta

Wiadomości
Marcin Krupa odwołał ze stanowiska Marzenę Szubę. Jej miejsce zajmie "człowiek SLD".

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Silesia24, nowym wiceprezydentem miasta Katowice zostaje Jerzy Woźniak. To konsekwencja umowy zawartej w czasie kampanii wyborczej. Wtedy SLD wycofało swojego kandydata i postawiło na Marcina Krupę. Prezydent wybory wygrał w pierwszej turze i teraz przyszedł czas na realizację przedwyborczych zobowiązań.

Stanowisko traci Marzena Szuba. Jerzy Woźniak przejmie tylko część obowiązków swojej poprzedniczki.

AKTUALIZACJA:

Miasto potwierdza zmiany kadrowe.

- Prezydent Marcin Krupa wydał dziś zarządzenie o powołaniu na stanowisko wiceprezydenta Katowic Jerzego Woźniaka - czytamy w oświadczeniu przesłanym przez Urząd Miasta w Katowicach

- Jako bezpartyjny prezydent wiele razy powtarzałem, że współpracuję ponad wszelkimi podziałami z każdym, kto chce działać na rzecz Katowic i naszych mieszkańców. Dowodem takiej współpracy było zeszłotygodniowe głosowanie nad wotum zaufania na prezydenta miasta – podczas którego wsparli mnie nie tylko radni „Forum Samorządowego i Marcin Krupa”, ale też radni PiS i połowa klubu Koalicji Obywatelskiej – czyli radni wszystkich klubów Rady Miasta. W związku z tym postanowiłem powołać na funkcję wiceprezydenta Jerzego Woźniaka, który nie tylko wykazuje się dużą wrażliwością na kwestie społeczne, ale przede ma wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania podmiotami prawa handlowego oraz pełnienia w nich funkcji nadzorczych. Jestem przekonany, że jego kompetencje zarządcze oraz duża wiedza znajdą swoje przełożenie w codziennej pracy na rzecz mieszkańców. W Katowicach od wielu lat budujemy szerokie bloki koalicyjne – także z przedstawicielami różnych partii politycznych i środowiskami wspierającymi te ugrupowania – dodaje prezydent.

Jerzy Woźniak, jako resortowy wiceprezydent, będzie odpowiadał m.in. za Wydział Polityki Społecznej (który z kolei nadzoruje działalność katowickiego MOPS), nowopowstały Wydział Uprawnień Komunikacyjnych czy też Wydział Administracyjny.

Jednocześnie z funkcji wiceprezydenta została odwołana Marzena Szuba.

– 4,5 letnią współpracę z Marzeną Szubą oceniam pozytywnie. Na szczególne wyróżnienie zasługują jej sukcesy w obszarze sprawnego pozyskiwania środków unijnych, dzięki którym uruchomiliśmy wiele ważnych i kosztownych inwestycji, takich jak budowa centrów przesiadkowych czy przebudowa dwóch węzłów drogowych DK 81  – mówi prezydent Marcin Krupa. 

Prezydent Marcin Krupa, mając na celu usprawnienie pracy Urzędu, dokonał przesunięć w ramach wydziałów zarządzanych przez resortowych wiceprezydentów. Od przyszłego tygodnia wiceprezydent Mariusz Skiba obejmie Wydział Rozwoju Miasta wraz z Wydziałem Funduszy Europejskich natomiast Wydział Kultury będzie podlegał wiceprezydentowi Waldemarowi Bojarunowi. 


Komentarze