Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
30 °C
AAA

Katowice mają dość kibicowskich graffiti

Wiadomości
Elewacja wymalowana na nowo, mieszkańcy zadowoleni, że ich blok został odświeżony. Ich radość jednak nie trwa długo, bo już niedługo pojawi się "malarz". Stwierdzi on, że blok trzeba jednak przyozdobić hasłem "GieKSa" "Je*ać Ruch" itp. Katowiczanie mają tego dość i zgłaszają każdy taki przypadek.

Mieszkańcy Katowic zgłaszają graffiti na Krajowej Mapie Bezpieczeństwa. Jak informuje radny Dawid Durał dostał informację od mieszkańców:

Wspólnie ze znajomymi w ostatnim czasie zgłosiliśmy jak na razie 115 ( potwierdzonych ) budynków z nielegalnym kibolskim graffiti na terenie Burowca i parku na Dąbrówce - pisze mieszkaniec Katowic.

Radny zachęca do dalszego działania i zgłaszania dewastacji oraz innych wykroczeń.

[CZYTAJ TAKŻE: Malowali odwrócone "eRki" na drzewach w parku]

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja weryfikuje sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, podejmuje odpowiednie działania.

Obywatele najczęściej zgłaszają zagrożenia, które są najbardziej uciążliwe w ich miejscu zamieszkania. Są to m.in.: nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych,, używanie środków odurzających. Katowiczanie wytoczyli walkę z kibicowskimi graffiti, które oszpecają ich miejsce zamieszkania.


Komentarze