Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
4 °C
AAA

Jest porozumienie pomiędzy górnikami a rządem! Znamy datę końca górnictwa

Artykuły
Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy i delegacja rządowa podpisały porozumienie w sprawie transformacji górnictwa!

Tym wszystkim, którzy wierzyli, ze polska droga do transformacji górnictwa może być realizowana w zgodzie społecznej... mamy porozumienie. Dziękuję Dominikowi Kolorzowi i całej stronie społecznej za dobre rozmowy. Porozumienie zakłada końcowy rok 2049 - napisał na Twitterze Artur Soboń, pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa.

Według nieoficjalnych informacji, strona rządowa potwierdziła, że KWK Ruda nie zostanie zamknięta. W związku z zamiarem podpisania porozumienia ze stroną rządowa, a przede wszystkim uratowaniem KWK Ruda, odwołujemy zaplanowaną na 25 września manifestację w Rudzie Śląskiej - poinformował na Facebooku wiceszef Solidarności w PGG i szef związku w rudzkiej kopalni Halemba Artur Braszkiewicz.

Kolejna tura rozmów odbyła się dzisiaj po godz. 11. Co to oznacza w praktyce? Według treści porozumienia, ostatnia kopalnia przestanie fedrować w 2049 roku! Porozumienie kończy również akcję protestacyjną pod ziemią. Więcej informacji już wkrótce!

fot. Artur Soboń Twitter


Komentarze