Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
3 °C
AAA

Jerzy Urban szczerze o byłym premierze: zakochałem się w Tusku

Wiadomości
screen Tygodnik Nie - YouTube
Jerzy Urban, redaktor naczelny Tygodnika Nie, a kiedyś rzecznik rządu PRL, był gościem w internetowym programie Moniki Jaruzelskiej. Jednym z wątków poruszonych podczas tej rozmowy był powrót Donalda Tuska. Urban potwierdził, że uważa byłego premiera za męża stanu.

Jerzy Urban w rozmowie z Moniką Jaruzelską nie ukrywał, że polubił Donalda Tuska. Stwierdził, że to jeden z nielicznych polskich polityków, których można lubić.

Kiedy Tusk był premierem, to ja go w swoim "Tygodniku Nie" jeba**m, ponieważ liberał (Tusk - przyp. red.), a ja uważałem się za lewicowca, więc taka była moja psia powinność - wspomniał Urban i dodał - Jednakże kiedy Tusk wyjechał i został "prezydentem Europy", to (zobaczyłem) wówczas pierwszego od czasów Kwaśniewskiego, męża stanu na skalę światową i umysł na skalę światową i czego co było na tle polskiego gówna, coś w ogóle olśniewającego.

Jerzy Urban przyznał szczerze, że poczuł pewną sympatię do byłego premiera Polski - Wtedy zakochałem się w Tusku, ponieważ polska polityka jest tak mizerna i żałosna, że coś takiego jawiło mi się pięknym motylem.

Nawet ostatnio napisałem, że teraz chętniej słucham Tuska niż kompozytorów klasycznych - dodał Jerzy Urban.


Komentarze